JBL TUNE 500BT specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
On-ear (Na ucho)
Łoncznośc
Bezprzewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
20 - 20000 Hz
Impedancja
32 Ohm

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje JBL TUNE 500BT w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszych słuchawek dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY JBL TUNE 500BT
Typ produktu Słuchawki - Bluetooth - bezprzewodowe
Waga 155 g Lepsze niż 52 % ocenianych słuchawek.
Kolor Niebieski | Biały | Różowy | Czarny
Materiał nauszników Skóra poliuretanowa

Bezprzewodowe słuchawki JBL TUNE 500BT pozwalają na nieograniczony ruch, co zwiększa komfort korzystania ze słuchawek. Ta funkcja jest szczególnie popularna w przypadku słuchawek do codziennego użytku. Jednak pewnym czynnikiem ograniczającym słuchawki bezprzewodowe w porównaniu do przewodowych jest pewne opóźnienie w transmisji dźwięku między źródłem a słuchawkami (ale prawie nie do odróżnienia dla przeciętnego użytkownika) oraz potrzeba regularnego ładowania. W przeciwieństwie do słuchawek przewodowych, słuchawki bezprzewodowe są ładowane oddzielnie. Technologia używana do transmisji dźwięku przez słuchawki to Bluetooth 4.1.

Słuchawki są zaprojektowane jako nauszne. Słuchawki nauszne są zazwyczaj lżejsze. Jednak ich konstrukcja ma mniejsze możliwości izolacji, a zatem na przykład więcej dźwięku może być wpuszczane i wypuszczane w porównaniu do słuchawek wokółusznych. Waga słuchawek to 155 g. Chociaż są to słuchawki nauszne, które zwykle charakteryzują się masywną naturą, ten model można złożyć do bardziej kompaktowej formy. Dzięki temu łatwiej zmieścić je w plecaku lub torbie.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU JBL TUNE 500BT
Forma słuchawek On-ear (Na ucho)
Technologia słuchawek Dynamic
Regulowana opaska Tak
Składane Tak Lepsze niż 84 % ocenianych słuchawek.
Technologia łączności Bezprzewodowy
Technologia bezprzewodowa Bluetooth
Wersja Bluetooth Bluetooth 4.1 Lepsze niż 57 % ocenianych słuchawek.
Profile Bluetooth Profil głośnomówiący (HFP), profil zestawu słuchawkowego (HSP), profil zaawansowanej dystrybucji audio (A2DP), profil zdalnego sterowania audio/wideo (AVRCP)
Tryb wyjścia dźwięku Stereo
Efekty dźwiękowe Pure Bass
Charakterystyka częstotliwościowa 20 - 20000 Hz Lepsze niż 64 % ocenianych słuchawek.
Impedancja 32 Ohm
Membran 32 mm Gorsze niż 71 % ocenianych słuchawek.

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Jeśli chodzi o zakres częstotliwości, szerszy zakres pozwoli usłyszeć więcej szczegółów podczas sesji odsłuchowej. Należy jednak pamiętać, że zdolność postrzegania częstotliwości różni się w zależności od osoby. Przeciętna osoba jest w stanie usłyszeć częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz. Dlatego producenci słuchawek zwykle koncentrują się na zakresie od 20 do 20 000 Hz. Jeśli mniejsze wartości są niższe, słuchawki są w stanie lepiej odtwarzać tony basowe, ponieważ reprezentują one częstotliwości do około 256 Hz. I odwrotnie, wartości od 2 048 Hz wzwyż to tony wysokie. Tak więc słuchawki z wysokim górnym limitem zapewnią znacznie dokładniejszą reprodukcję wysokich tonów. Słuchawki JBL TUNE 500BT mają zakres częstotliwości 20 - 20000 Hz.

W większości przypadków znaczenie ma również urządzenie podłączone do słuchawek. Niższa wartość rezystancji (około 100 do 150 Ohm) jest odpowiednia do odtwarzania z telefonów komórkowych, laptopów lub innych przenośnych odtwarzaczy, które nie mają wystarczająco mocnego wzmacniacza. Niższa impedancja zapewni osiągnięcie wymaganego poziomu głośności przy mniejszym zużyciu energii, wydłużając tym samym żywotność odtwarzacza. Jednocześnie jednak przy niższej impedancji występują większe zniekształcenia dźwięku. Słuchawki o wyższej impedancji, wynoszącej około 250 omów i powyżej, są zatem bardziej odpowiednie do odtwarzania z naprawdę mocnych źródeł sygnału lub przy użyciu wzmacniacza słuchawkowego, w przeciwnym razie dźwięk wydobywający się z nich może nie być wystarczająco głośny. Jednocześnie słuchawki o wyższej impedancji zapewniają również mniejsze zniekształcenia dźwięku. W przypadku tych słuchawek impedancja osiąga 32 Ohm value.

Słuchawki składają się z wielu różnych elementów, a jednym z najważniejszych jest membrana. Membrana przetwarza sygnał elektryczny w dźwięk, przez co jej jakość wpływa na ogólne wrażenia słuchowe. Istnieją trzy rodzaje membran: cienkie, średniej grubości i najgrubsze. Cienka membrana o grubości 6 mm szybko reaguje na wysokie częstotliwości, ale jest mniej wrażliwa na basy. Membrana o średniej grubości 10 mm zapewnia zrównoważony profil dźwiękowy, pozwalając cieszyć się zarówno basami, jak i wysokimi tonami. Grubsza membrana 20 mm jest bardziej wrażliwa na wyższe częstotliwości, ale ma gorszą charakterystykę basów. Te słuchawki są wyposażone w 32 mm.

Pokaż więcej
MIKROFON JBL TUNE 500BT
Obudowa Wbudowany
KONTROLA JBL TUNE 500BT
Sterowanie Głośność, włączanie/wyłączanie, odbieranie/kończenie, odtwarzanie/pauza, następny/poprzedni utwór, tryb par, asystent głosowy
FUNKCJE JBL TUNE 500BT
Inteligentny asystent Siri, Google Now

Użytkownicy wymagający i pasjonaci technologii docenią inteligentnego asystenta, za pomocą którego mogą częściowo kontrolować podłączone urządzenia. Mogą na przykład regulować głośność lub żądać informacji o wiadomościach lub ostrzeżeniach.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE JBL TUNE 500BT
Typ baterii Bateria słuchawkowa ładowalna - litowo-polimerowa
Pojemność baterii 300 mAh Gorsze niż 75 % ocenianych słuchawek.
Żywotność baterii 16 godzin Lepsze niż 59 % ocenianych słuchawek.
Czas ładowania 2 godzin Lepsze niż 80 % ocenianych słuchawek.

Te słuchawki mają baterię o pojemności 300 mAh. Jeśli chodzi o trwałość baterii słuchawek jako istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji o zakupie, zależy to od tego, do czego chcesz używać słuchawek i od tego, jak często będziesz w stanie je ładować. Słuchawki o trwałości baterii do kilku godzin są bardziej odpowiednie do użytku domowego, ponieważ będą wymagały częstszego ładowania. Słuchawki o trwałości baterii wynoszącej około 10 godzin lub więcej są już bardziej odpowiednie do dojazdów do pracy i krótszych podróży. Jednak obecnie na rynku można znaleźć również słuchawki, których czas pracy na baterii wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset godzin. W takim przypadku nie musisz się martwić, że słuchawki po prostu wyczerpią się podczas dłuższych podróży i nie będziesz musiał zajmować się ciągłym ładowaniem. Trwałość baterii JBL TUNE 500BT osiąga do 16 godzin.

Czas ładowania to 2 godziny.

Pokaż więcej
INNE JBL TUNE 500BT
Dołączone akcesoria Kabel do ładowania
Serwis i wsparcie Ograniczona gwarancja - 1 rok

Podobne słuchawki

Inne słuchawki JBL

Inne projekty: