Jabra JX10 Cara specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
Słuchawka douszna - do montażu na uchu
Łoncznośc
Bezprzewodowy
Czułość
31 dB
Impedancja
32 Ohm

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Jabra JX10 Cara w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszych słuchawek dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Jabra JX10 Cara
Typ produktu Zestaw słuchawkowy - Bluetooth - bezprzewodowy
Wysokość 3.9 cm
Szerokość 2 cm
Głębokość 2 cm
Waga 14 g Gorsze niż 54 % ocenianych słuchawek dousznych.
Materiał obudowy Poliwęglan, tworzywo ABS, poliuretan termoplastyczny (TPU)
Polecane użycie Elektronika przenośna
Maksymalna odległość działania 10 m Lepsze niż 82 % ocenianych słuchawek dousznych.

Bezprzewodowe słuchawki Jabra JX10 Cara pozwalają na nieograniczony ruch, co zwiększa komfort korzystania ze słuchawek. Ta funkcja jest szczególnie popularna w przypadku słuchawek do codziennego użytku. Jednak pewnym czynnikiem ograniczającym słuchawki bezprzewodowe w porównaniu do przewodowych jest pewne opóźnienie w transmisji dźwięku między źródłem a słuchawkami (ale prawie nie do odróżnienia dla przeciętnego użytkownika) oraz potrzeba regularnego ładowania. W przeciwieństwie do słuchawek przewodowych, słuchawki bezprzewodowe są ładowane oddzielnie. Technologia używana do transmisji dźwięku przez słuchawki to Bluetooth 2.0. Maksymalny zasięg słuchawek wynosi do 10 m. Zasięg ten oznacza odległość od źródła dźwięku, w jakiej można używać słuchawki z bezprzewodową transmisją dźwięku. Na maksymalny zasięg mogą jednak wpływać przeszkody, takie jak ściany, ludzie itp. Waga słuchawek to 14 g.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU Jabra JX10 Cara
Forma słuchawek Słuchawka douszna - do montażu na uchu
Technologia słuchawek Dynamic
Technologia łączności Bezprzewodowy
Technologia bezprzewodowa Bluetooth
Wersja Bluetooth Bluetooth 2.0 Gorsze niż 85 % ocenianych słuchawek dousznych.
Profile Bluetooth Profil głośnomówiący (HFP), profil zestawu słuchawkowego (HSP)
Aktywna redukcja hałasu (Noise Cancelling) Tak Lepsze niż 94 % ocenianych słuchawek dousznych.
Tryb wyjścia dźwięku Mono
Czułość 31 dB Gorsze niż 98 % ocenianych słuchawek dousznych.
Impedancja 32 Ohm
Maks. ciśnienie akustyczne 110 dB
Membran 11 mm Lepsze niż 63 % ocenianych słuchawek dousznych.
Ilość jednocześnie podłączonych urządzeń (Multipoint) 2 Lepsze niż 98 % ocenianych słuchawek dousznych.

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Jabra JX10 Cara osiąga wartości czułości 31 dB. Czułość słuchawek wyraża zdolność słuchawek do odbierania sygnału ze źródła i odtwarzania go z wystarczającą głośnością. Im wyższa czułość, tym łatwiej sygnał jest konwertowany na dźwięk i tym głośniej słuchawki są w stanie grać przy niższym zużyciu energii. Ważne jest, aby pamiętać, że wysoka głośność odsłuchu może zużywać więcej energii z podłączonych urządzeń. Jeśli więc chcesz słuchać muzyki z telefonu komórkowego, lepiej wybrać słuchawki o niskiej czułości, aby uniknąć nadmiernego rozładowania baterii telefonu. Słuchawki o niższej wartości czułości (około 85 dB) lepiej nadają się do słuchania w cichym otoczeniu, podczas gdy średnie wartości (około 90 dB) pozwalają na wysokiej jakości słuchanie w hałaśliwym otoczeniu, takim jak transport publiczny lub kawiarnie. Słuchawki o wysokiej wartości czułości (100 dB lub więcej) są przeznaczone do użytku w naprawdę hałaśliwym otoczeniu, takim jak koncerty. Ogólnie, te słuchawki mogą odtwarzać dźwięk do poziomu 110 dB. Należy jednak zachować ostrożność. Ciągłe odtwarzanie muzyki przy naprawdę wysokim poziomie głośności może uszkodzić słuch.

W większości przypadków znaczenie ma również urządzenie podłączone do słuchawek. Niższa wartość rezystancji (około 100 do 150 Ohm) jest odpowiednia do odtwarzania z telefonów komórkowych, laptopów lub innych przenośnych odtwarzaczy, które nie mają wystarczająco mocnego wzmacniacza. Niższa impedancja zapewni osiągnięcie wymaganego poziomu głośności przy mniejszym zużyciu energii, wydłużając tym samym żywotność odtwarzacza. Jednocześnie jednak przy niższej impedancji występują większe zniekształcenia dźwięku. Słuchawki o wyższej impedancji, wynoszącej około 250 omów i powyżej, są zatem bardziej odpowiednie do odtwarzania z naprawdę mocnych źródeł sygnału lub przy użyciu wzmacniacza słuchawkowego, w przeciwnym razie dźwięk wydobywający się z nich może nie być wystarczająco głośny. Jednocześnie słuchawki o wyższej impedancji zapewniają również mniejsze zniekształcenia dźwięku. W przypadku tych słuchawek impedancja osiąga 32 Ohm value.

Słuchawki składają się z wielu różnych elementów, a jednym z najważniejszych jest membrana. Membrana przetwarza sygnał elektryczny w dźwięk, przez co jej jakość wpływa na ogólne wrażenia słuchowe. Istnieją trzy rodzaje membran: cienkie, średniej grubości i najgrubsze. Cienka membrana o grubości 6 mm szybko reaguje na wysokie częstotliwości, ale jest mniej wrażliwa na basy. Membrana o średniej grubości 10 mm zapewnia zrównoważony profil dźwiękowy, pozwalając cieszyć się zarówno basami, jak i wysokimi tonami. Grubsza membrana 20 mm jest bardziej wrażliwa na wyższe częstotliwości, ale ma gorszą charakterystykę basów. Te słuchawki są wyposażone w 11 mm.

Aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia słuchowe, słuchawki posiadają specjalną funkcję Active Noise Canceling lub Active Ambient Noise Cancellation.

Pokaż więcej
MIKROFON Jabra JX10 Cara
Obudowa Wbudowany
Tryb działania mikrofonu Wielokierunkowy
Szczegóły dotyczące wejścia audio Wielokierunkowy
Czułość -44 dB

Czułość mikrofonu to -44 dB. Niższa czułość mikrofonu zapewnia przechwytywanie nawet cichych dźwięków. Z drugiej strony, w głośniejszym otoczeniu może dojść do zniekształcenia nagrania. Przy wyższej czułości mikrofon nie zniekształci nagrania nawet w hałaśliwym otoczeniu. Z drugiej strony, mikrofon nie wychwyci cichszych dźwięków. Zależy to więc od środowiska i celów, do których zamierzasz używać słuchawek.

Pokaż więcej
KONTROLA Jabra JX10 Cara
Sterowanie Odbiór/końcówka, wstrzymanie, odrzucenie połączenia, ponowne wybieranie
KABLE Jabra JX10 Cara
Typ kabla Kabel USB do ładowania
FUNKCJE Jabra JX10 Cara
Funkcje dodatkowe DSP

Słuchawki te zapewniają jednoczesne podłączenie do 2 urządzeń. Ta funkcja umożliwia łatwe przełączanie między słuchaniem z telefonu komórkowego, tabletu lub komputera bez konieczności przełączania manualnego.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Jabra JX10 Cara
Typ baterii Bateria zestawu słuchawkowego - ładowalna
Żywotność baterii 6 godzin Gorsze niż 52 % ocenianych słuchawek dousznych.
Czas czuwania 200 godzin Lepsze niż 61 % ocenianych słuchawek dousznych.
Urządzenie zasilające Adapter zasilania - zewnętrzny
Wymagane napięcie AC 120/230 V (50 - 60 Hz)
Czas ładowania 2 godzin Lepsze niż 67 % ocenianych słuchawek dousznych.

Jeśli chodzi o trwałość baterii słuchawek jako istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji o zakupie, zależy to od tego, do czego chcesz używać słuchawek i od tego, jak często będziesz w stanie je ładować. Słuchawki o trwałości baterii do kilku godzin są bardziej odpowiednie do użytku domowego, ponieważ będą wymagały częstszego ładowania. Słuchawki o trwałości baterii wynoszącej około 10 godzin lub więcej są już bardziej odpowiednie do dojazdów do pracy i krótszych podróży. Jednak obecnie na rynku można znaleźć również słuchawki, których czas pracy na baterii wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset godzin. W takim przypadku nie musisz się martwić, że słuchawki po prostu wyczerpią się podczas dłuższych podróży i nie będziesz musiał zajmować się ciągłym ładowaniem. Trwałość baterii Jabra JX10 Cara osiąga do 6 godzin.

Czas pracy baterii w trybie czuwania określony przez producenta to 200 godzin.

Czas ładowania to 2 godziny.

Pokaż więcej
ŁĄCZNOŚĆ BEZPRZEWODOWA Jabra JX10 Cara
Zasięg transmisji 10 m Lepsze niż 84 % ocenianych słuchawek dousznych.
INNE Jabra JX10 Cara
Dołączone akcesoria Zasilacz samochodowy, zasilacz AC, podstawka do ładowania zestawu słuchawkowego, zaczep na ucho, skórzane etui, skórzany futerał
Serwis i wsparcie Ograniczona gwarancja - 2 lata

Podobne słuchawki

Inne słuchawki Jabra

Inne projekty: