Jabra Elite 3 specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
In-ear (słuchawki douszne)
Łoncznośc
Bezprzewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
20 - 20000 Hz

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Jabra Elite 3. Dowiedz się, jak wybrane słuchawki wypadają na tle konkurencji i czy najlepiej spełniają Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania słuchawek.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Jabra Elite 3
Typ produktu True wireless - Bluetooth - bezprzewodowe
Szczegóły dotyczące wymiarów i wagi Słuchawka: 2,01 cm x 2,08 cm x 2,72 cm / 4,4 g
Etui do ładowania: 6,415 cm x 3,46 cm x 2,847 cm / 33,4 g
Kolor Złoty beżowy | Jasny beżowy | Ciemny szary | Marynarka | Liliowy
Ochrona Wodoodporny, IP55
Polecane użycie Elektronika przenośna, telefon
Maksymalna odległość działania 10 m Lepsze niż 82 % ocenianych słuchawek dousznych.

Jabra Elite 3 to słuchawki bezprzewodowe. Połączenie bezprzewodowe pozwala na całkowitą swobodę ruchów, a wraz z tym zwiększa komfort korzystania ze słuchawek. Ta funkcja jest bardzo popularna, szczególnie podczas codziennego korzystania ze słuchawek. Czynnikiem ograniczającym słuchawki bezprzewodowe jest pewne opóźnienie w transmisji dźwięku między źródłem a słuchawkami (prawie nie do odróżnienia dla normalnego użytkownika), a także konieczność ich ładowania (w przypadku słuchawek przewodowych słuchawki są ładowane przez podłączenie samego kabla). Słuchawki korzystają z technologii Bluetooth 5.2 do transmisji dźwięku. Oferowany zasięg transmisji wynosi do 10 m. Maksymalny zasięg oznacza maksymalną odległość od źródła transmisji dźwięku, w jakiej słuchawki mogą być używane do bezprzewodowej transmisji dźwięku. Na maksymalny zasięg komunikacji mogą jednak wpływać przeszkody, takie jak ludzie, ściany itp.

Słuchawki są zaprojektowane jako douszne. Słuchawki douszne są podłączane bezpośrednio do ucha i zazwyczaj zapewniają całkowitą lub przynajmniej częściową izolację od hałasu otoczenia. Stopień izolacji zależy również od tego, czy słuchawki mają funkcję izolacji szumów otoczenia. Ich niezaprzeczalną zaletą jest to, że są bardziej kompaktowe niż słuchawki nauszne.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU Jabra Elite 3
Forma słuchawek In-ear (słuchawki douszne)
Technologia łączności Bezprzewodowy
Technologia bezprzewodowa Bluetooth
Wersja Bluetooth Bluetooth 5.2 Lepsze niż 98 % ocenianych słuchawek dousznych.
Profile Bluetooth Profil głośnomówiący (HFP), profil zestawu słuchawkowego (HSP), profil zaawansowanej dystrybucji audio (A2DP), profil zdalnego sterowania audio/wideo (AVRCP)
Kodek audio Bluetooth SBC, aptX
Izolacja hałasu (Noise Isolating) Tak Lepsze niż 89 % ocenianych słuchawek dousznych.
Tryb wyjścia dźwięku Stereo
Efekty dźwiękowe Dźwięk osobisty
Charakterystyka częstotliwościowa 20 - 20000 Hz Lepsze niż 53 % ocenianych słuchawek dousznych.
Membran 6 mm Gorsze niż 92 % ocenianych słuchawek dousznych.
Cechy Szybkie parowanie Google

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Jeśli chodzi o zakres częstotliwości, im jest on szerszy, tym więcej szczegółów można usłyszeć podczas słuchania. Jednak zakres, jaki dana osoba może odbierać, jest bardzo indywidualny. Przeciętna osoba jest w stanie odbierać częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz. Najczęściej spotykanym zakresem częstotliwości na rynku jest więc 20-20 000 Hz. Niższe częstotliwości do około 256 Hz są uważane za częstotliwości basowe. Dlatego im niższa jest dolna wartość, tym lepiej słuchawki będą odtwarzać basy. I odwrotnie, wartości od około 2 048 Hz w górę to wysokie tony. Dlatego słuchawki z wysoką górną wartością zapewnią znacznie dokładniejszą reprodukcję wysokich tonów. Jabra Elite 3 oferuje zakres częstotliwości 20 - 20000 Hz.

Ważną częścią tych słuchawek jest membrana, która, mówiąc najprościej, przekształca sygnał elektryczny w dźwięk. Cienka membrana o grubości około 6 mm może szybko reagować na zmiany sygnału audio i poprawia odsłuch wysokich częstotliwości. Jest jednak mniej wrażliwa na bas. Średniej grubości membrana o grubości około 10 mm zapewnia dość zrównoważony profil dźwiękowy, pozwalając cieszyć się zarówno basami, jak i wysokimi tonami. Grubsza membrana o grubości około 20 mm nie jest w stanie tak szybko reagować na zmiany sygnału dźwiękowego, przez co pogarsza odsłuch basów. Jest jednak bardziej wrażliwa na wyższe częstotliwości. Ten model jest wyposażony w 6 mm.

Z pewnością docenisz także specjalną konstrukcję, która tworzy uszczelnienie, które dodatkowo blokuje hałas otoczenia i przyczynia się do niezakłóconego słuchania muzyki.

Pokaż więcej
MIKROFON Jabra Elite 3
Obudowa Wbudowany
Charakterystyka częstotliwościowa 100 - 8000 Hz Gorsze niż 59 % ocenianych słuchawek dousznych.
Cechy mikrofonu Wskaźnik poziomu naładowania baterii
Dołączone mikrofony 2 Lepsze niż 61 % ocenianych słuchawek dousznych.
KONTROLA Jabra Elite 3
Sterowanie Wyciszenie, głośność
KABLE Jabra Elite 3
Typ kabla Kabel USB - odłączany - 20 cm
FUNKCJE Jabra Elite 3
Cechy Bezprzewodowe automatyczne parowanie
Kompatybilność z Internetem rzeczy (IoT) Tak
Inteligentny asystent Siri, Asystent Google, Alexa

Użytkownicy wymagający i pasjonaci technologii docenią inteligentnego asystenta, za pomocą którego mogą częściowo kontrolować podłączone urządzenia. Mogą na przykład regulować głośność lub żądać informacji o wiadomościach lub ostrzeżeniach.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Jabra Elite 3
Typ baterii Akumulator - litowo-jonowy
Żywotność baterii 7 godzin Lepsze niż 58 % ocenianych słuchawek dousznych.
Szczegóły dotyczące żywotności baterii Ciągłe odtwarzanie (z dołączonym etui do ładowania): do 28 godzin
Ciągłe odtwarzanie (z użyciem wkładek dousznych): do 7 godzin
Czas czuwania 4320 godzin Lepsze niż 99 % ocenianych słuchawek dousznych.
Czas ładowania 3,5 godzin Gorsze niż 98 % ocenianych słuchawek dousznych.
Automatyczne włączanie/wyłączanie Tak

Jeśli chodzi o trwałość baterii słuchawek jako istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji o zakupie, zależy to od tego, do czego chcesz używać słuchawek i od tego, jak często będziesz w stanie je ładować. Słuchawki o trwałości baterii do kilku godzin są bardziej odpowiednie do użytku domowego, ponieważ będą wymagały częstszego ładowania. Słuchawki o trwałości baterii wynoszącej około 10 godzin lub więcej są już bardziej odpowiednie do dojazdów do pracy i krótszych podróży. Jednak obecnie na rynku można znaleźć również słuchawki, których czas pracy na baterii wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset godzin. W takim przypadku nie musisz się martwić, że słuchawki po prostu wyczerpią się podczas dłuższych podróży i nie będziesz musiał zajmować się ciągłym ładowaniem. Trwałość baterii Jabra Elite 3 osiąga do 7 godzin.

Czas pracy baterii w trybie czuwania określony przez producenta to 4320 godzin.

Czas ładowania to 3,5 godzin.

Pokaż więcej
INNE Jabra Elite 3
Dołączone akcesoria 3 pary wkładek dousznych
Dołączone oprogramowanie Jabra Sound+
Kompatybilność iPhone, telefon z systemem Android
Zgodność z normami FCC, RoHS, REACH, ISED
Serwis i wsparcie Ograniczona gwarancja - 2 lata

Podobne słuchawki

Inne słuchawki Jabra

Inne projekty: