HyperX Cloud Alpha specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
Full size (słuchawki nauszne)
Łoncznośc
Przewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
13 - 27000 Hz
Czułość
98 dB
Impedancja
65 Ohm
Mikrofon
Boom

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów HyperX Cloud Alpha. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrane słuchawki i sprawdź, czy są to te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi słuchawkami.

HyperX Cloud Alpha dane techniczne i specyfikacja

konstrukcja i wymiary jakość dźwięku mikrofon kontrola kable złącza inne

KONSTRUKCJA I WYMIARY HyperX Cloud Alpha
Typ produktu Zestaw słuchawkowy - przewodowy - jack 3,5 mm
Waga 336 g Gorsze niż 91 % ocenianych słuchawek.
Kolor Czarny, czerwony | Czarny
Materiał obudowy Aluminium
Materiał nauszników Pianka pamięciowa
Materiał opaski Leatherette
Polecane użycie Konsola do gier, elektronika przenośna, komputer

The HyperX Cloud Alpha to słuchawki przewodowe. W przypadku słuchawek do studia i profesjonalnych słuchawek dla DJ-ów połączenie przewodowe jest standardem i koniecznością. W tym przypadku połączenie za pomocą kabla zmniejsza opóźnienia w transmisji dźwięku i zapobiega niepożądanemu rozładowaniu baterii, jak miałoby to miejsce w przypadku słuchawek bezprzewodowych. To samo dotyczy de facto słuchawek do gier. W przypadku słuchawek do zwykłego słuchania muzyki, kabel jest już raczej przeszłością, choć nadal ma swoich fanów. Jednak opcja bezprzewodowa jest znacznie bardziej popularna w codziennym użytkowaniu w dzisiejszym świecie.

Słuchawki te są zaprojektowane tak, aby pasowały do uszu. Dzięki takiej konstrukcji mogą lepiej izolować od hałasu zewnętrznego niż na przykład słuchawki nauszne. Pozwala to na lepszą jakość słuchania bez zakłóceń. Jednak taka konstrukcja sprawia, że słuchawki są cięższe i mniej praktyczne do częstego noszenia. Waga słuchawek to 336 g.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU HyperX Cloud Alpha
Forma słuchawek Full size (słuchawki nauszne)
Technologia słuchawek Dynamic
Typ nauszników Zamknięte
Regulowana opaska Tak
Technologia łączności Przewodowy
Tryb wyjścia dźwięku Stereo
Charakterystyka częstotliwościowa 13 - 27000 Hz Lepsze niż 90 % ocenianych słuchawek.
Współczynnik Zawartośći Harmonicznych (THD) <1%
Czułość 98 dB Gorsze niż 78 % ocenianych słuchawek.
Impedancja 65 Ohm
Membran 50 mm Lepsze niż 96 % ocenianych słuchawek.
Ilość jednocześnie podłączonych urządzeń (Multipoint) Neodymowe
Regulacja głośności na kablu Tak

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Dla wielu użytkowników zakres częstotliwości jest kluczową cechą słuchawek. Im szerszy zakres, tym więcej szczegółów i niuansów można usłyszeć podczas słuchania. Jednak każda osoba odbiera częstotliwości inaczej, więc zakres częstotliwości słuchawek różni się w zależności od indywidualnych potrzeb. Przeciętna osoba odbiera częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz, więc najczęściej dostępne są słuchawki z zakresem częstotliwości od 20 do 20 000 Hz. Jeśli szukasz słuchawek z dobrym basem, powinieneś celować w niższe wartości zakresu (bas reprezentuje częstotliwości do około 256 Hz), podczas gdy wysokie wartości zakresu (częstotliwości w przybliżeniu powyżej 2048 Hz) będą lepsze do odtwarzania wysokich tonów. Zakres częstotliwości słuchawek HyperX Cloud Alpha to 13 - 27000 Hz. Czułość słuchawek określa, jak skutecznie mogą one odbierać sygnał ze źródła. Im wyższa czułość słuchawek, tym głośniej mogą one grać przy niższym zużyciu energii. Jednak przy dużej głośności zużycie energii wzrasta, co może stanowić problem podczas słuchania muzyki z telefonu komórkowego. Wartość czułości około 85 dB jest odpowiednia dla cichych środowisk, podczas gdy wartość około 90 dB pozwala na wysokiej jakości słuchanie nawet w hałaśliwym otoczeniu. Słuchawki o czułości 100 dB i wyższej nadają się do bardzo głośnych środowisk, takich jak koncerty. Headphones HyperX Cloud Alpha są zaprojektowane z czułością o 98 dB. Aby kontrolować optymalną głośność odtwarzania, można użyć ręcznego sterowania bezpośrednio na kablu.

W większości przypadków znaczenie ma również urządzenie podłączone do słuchawek. Niższa wartość rezystancji (około 100 do 150 Ohm) jest odpowiednia do odtwarzania z telefonów komórkowych, laptopów lub innych przenośnych odtwarzaczy, które nie mają wystarczająco mocnego wzmacniacza. Niższa impedancja zapewni osiągnięcie wymaganego poziomu głośności przy mniejszym zużyciu energii, wydłużając tym samym żywotność odtwarzacza. Jednocześnie jednak przy niższej impedancji występują większe zniekształcenia dźwięku. Słuchawki o wyższej impedancji, wynoszącej około 250 omów i powyżej, są zatem bardziej odpowiednie do odtwarzania z naprawdę mocnych źródeł sygnału lub przy użyciu wzmacniacza słuchawkowego, w przeciwnym razie dźwięk wydobywający się z nich może nie być wystarczająco głośny. Jednocześnie słuchawki o wyższej impedancji zapewniają również mniejsze zniekształcenia dźwięku. W przypadku tych słuchawek impedancja osiąga 65 Ohm value.

Słuchawki składają się z wielu ważnych części, w tym membrany, które są odpowiedzialne za przekształcanie sygnałów elektrycznych w dźwięk. Membrana o grubości około 6 mm jest bardzo wrażliwa na zmiany wysokich częstotliwości, ale mniej wrażliwa na basy. Aby uzyskać stosunkowo zrównoważony profil dźwiękowy, stosuje się membranę o średniej grubości około 10 mm, która może odtwarzać zarówno basy, jak i wysoką tonację. Membrana o grubości około 20 mm nie reaguje tak szybko na zmiany sygnału audio, co powoduje gorsze odtwarzanie basów. Jest jednak bardzo czuła na wyższe częstotliwości. W przypadku tego modelu membrana to 50 mm. Całkowite zniekształcenia harmoniczne tych słuchawek to Audio Output | Total Harmonic Distortion. Wartość podawana przez producenta to zazwyczaj średnie zniekształcenia we wszystkich odtwarzalnych pasmach częstotliwości. Nie jest to kluczowy parametr przy podejmowaniu decyzji, ale z drugiej strony należy pamiętać, że wyższe zniekształcenia harmoniczne mogą negatywnie wpływać na jakość dźwięku.

Konstrukcja słuchawek i ich nauszników może również wpływać na jakość odtwarzanego dźwięku. Zamknięta konstrukcja nie pozwala, aby hałas otoczenia lub dźwięk ze słuchawek wydostawał się na zewnątrz. Nie tylko można słuchać muzyki w hałaśliwym otoczeniu, ale także nie przeszkadzać nikomu podczas sesji słuchania. Zamknięta konstrukcja sprawia, że słuchawki nadają się do biura lub do podróży.

Pokaż więcej
MIKROFON HyperX Cloud Alpha
Obudowa Odłączany mikrofon zestawu słuchawkowego
Typ Boom
Technologia mikrofonu Kondensator elektretowy
Tryb działania mikrofonu Dwukierunkowy
Redukcja hałasów (Noise Cancelling) Tak Lepsze niż 94 % ocenianych słuchawek.
Charakterystyka częstotliwościowa 50 - 18000 Hz Lepsze niż 93 % ocenianych słuchawek.
Czułość -43 dBV/Pascal

HyperX Cloud Alpha posiada mikrofon na wysięgniku. Czułość mikrofonu to -43 dBV/Pascal. Niższa czułość mikrofonu zapewnia przechwytywanie nawet cichych dźwięków. Z drugiej strony, w głośniejszym otoczeniu może dojść do zniekształcenia nagrania. Przy wyższej czułości mikrofon nie zniekształci nagrania nawet w hałaśliwym otoczeniu. Z drugiej strony, mikrofon nie wychwyci cichszych dźwięków. Zależy to więc od środowiska i celów, do których zamierzasz używać słuchawek. Przyjemną zaletą mikrofonu słuchawek HyperX Cloud Alpha jest technologia Noise Canceling, która tłumi hałas otoczenia i pozwala na uchwycenie wyraźniejszego dźwięku.

Pokaż więcej
KONTROLA HyperX Cloud Alpha
Sterowanie Głośność, mikrofon włączony/wyłączony
KABLE HyperX Cloud Alpha
Typ kabla Odłączany przewód słuchawkowy - 1,3 m
Przedłużacz przewodu słuchawkowego - 2 m
Długość kabla 1.3 m
Odłączany kabel Tak
ZŁĄCZA HyperX Cloud Alpha
Typ złącza Zestaw słuchawkowy (minisłuchawka stereo 3,5 mm 4-biegunowa)
INNE HyperX Cloud Alpha
Dołączone akcesoria Odłączany mikrofon
Kompatybilność Mac, Windows
Serwis i wsparcie Ograniczona gwarancja - 2 lata

Podobne słuchawki

Inne słuchawki HyperX

Inne projekty: