Adesso Xtream H5 specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
Full size (słuchawki nauszne)
Łoncznośc
Przewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
20 - 20000 Hz
Czułość
105 dB
Impedancja
32 Ohm
Mikrofon
Boom

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Adesso Xtream H5. Dowiedz się, jak wybrane słuchawki wypadają na tle konkurencji i czy najlepiej spełniają Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania słuchawek.

Adesso Xtream H5 dane techniczne i specyfikacja

konstrukcja i wymiary jakość dźwięku mikrofon kontrola kable złącza inne

KONSTRUKCJA I WYMIARY Adesso Xtream H5
Typ produktu Zestaw słuchawkowy - przewodowy - jack 3,5 mm
Waga 200 g Gorsze niż 60 % ocenianych słuchawek.
Polecane użycie Elektronika przenośna, komputer

The Adesso Xtream H5 to słuchawki przewodowe. W przypadku słuchawek do studia i profesjonalnych słuchawek dla DJ-ów połączenie przewodowe jest standardem i koniecznością. W tym przypadku połączenie za pomocą kabla zmniejsza opóźnienia w transmisji dźwięku i zapobiega niepożądanemu rozładowaniu baterii, jak miałoby to miejsce w przypadku słuchawek bezprzewodowych. To samo dotyczy de facto słuchawek do gier. W przypadku słuchawek do zwykłego słuchania muzyki, kabel jest już raczej przeszłością, choć nadal ma swoich fanów. Jednak opcja bezprzewodowa jest znacznie bardziej popularna w codziennym użytkowaniu w dzisiejszym świecie.

Design słuchawek jest wokółuszny. Ze względu na tę konstrukcję słuchawki otaczają całe ucho i lepiej izolują ucho od otaczającego hałasu podczas słuchania w porównaniu na przykład do słuchawek nausznych. Dzięki temu oferują wysokiej jakości odsłuch bez zakłóceń. Są one jednak prawdopodobnie cięższe i mniej praktyczne do częstego noszenia. Waga słuchawek to 200 g.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU Adesso Xtream H5
Forma słuchawek Full size (słuchawki nauszne)
Regulowana opaska Tak
Technologia łączności Przewodowy
Tryb wyjścia dźwięku Stereo
Charakterystyka częstotliwościowa 20 - 20000 Hz Lepsze niż 64 % ocenianych słuchawek.
Czułość 105 dB Lepsze niż 58 % ocenianych słuchawek.
Impedancja 32 Ohm
Membran 40 mm Lepsze niż 75 % ocenianych słuchawek.
Regulacja głośności na kablu Tak

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Jeśli chodzi o zakres częstotliwości, im jest on szerszy, tym więcej szczegółów można usłyszeć podczas słuchania. Jednak zakres, jaki dana osoba może odbierać, jest bardzo indywidualny. Przeciętna osoba jest w stanie odbierać częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz. Najczęściej spotykanym zakresem częstotliwości na rynku jest więc 20-20 000 Hz. Niższe częstotliwości do około 256 Hz są uważane za częstotliwości basowe. Dlatego im niższa jest dolna wartość, tym lepiej słuchawki będą odtwarzać basy. I odwrotnie, wartości od około 2 048 Hz w górę to wysokie tony. Dlatego słuchawki z wysoką górną wartością zapewnią znacznie dokładniejszą reprodukcję wysokich tonów. Adesso Xtream H5 oferuje zakres częstotliwości 20 - 20000 Hz. Parametr czułości określa, z jaką czułością słuchawki mogą odbierać sygnał ze źródła. Im wyższa wartość czułości, tym głośniej słuchawki będą w stanie grać przy mniejszym zużyciu energii. Ogólnie rzecz biorąc, wyższa głośność odsłuchu oznacza również większe obciążenie podłączonego urządzenia. Jeśli więc na przykład kupujesz słuchawki do słuchania muzyki z telefonu komórkowego, warto o tym pomyśleć, ponieważ nie chcesz zbytnio rozładowywać baterii telefonu. Niższe wartości około 85 dB są bardziej odpowiednie do słuchania w cichszych środowiskach (na przykład w domu lub w biurze). Średnie wartości około 90 dB mogą zapewnić dobrą jakość odsłuchu w głośniejszych środowiskach (na przykład w transporcie publicznym lub w kawiarniach). Słuchawki o wysokiej czułości wynoszącej około 100 dB lub więcej są przeznaczone do naprawdę głośnych środowisk, takich jak koncerty. Adesso Xtream H5 ma 105 dB. Aby kontrolować optymalną głośność odtwarzania, można użyć ręcznego sterowania bezpośrednio na kablu.

W większości przypadków znaczenie ma również urządzenie podłączone do słuchawek. Niższa wartość rezystancji (około 100 do 150 Ohm) jest odpowiednia do odtwarzania z telefonów komórkowych, laptopów lub innych przenośnych odtwarzaczy, które nie mają wystarczająco mocnego wzmacniacza. Niższa impedancja zapewni osiągnięcie wymaganego poziomu głośności przy mniejszym zużyciu energii, wydłużając tym samym żywotność odtwarzacza. Jednocześnie jednak przy niższej impedancji występują większe zniekształcenia dźwięku. Słuchawki o wyższej impedancji, wynoszącej około 250 omów i powyżej, są zatem bardziej odpowiednie do odtwarzania z naprawdę mocnych źródeł sygnału lub przy użyciu wzmacniacza słuchawkowego, w przeciwnym razie dźwięk wydobywający się z nich może nie być wystarczająco głośny. Jednocześnie słuchawki o wyższej impedancji zapewniają również mniejsze zniekształcenia dźwięku. W przypadku tych słuchawek impedancja osiąga 32 Ohm value.

Ważną częścią tych słuchawek jest membrana, która, mówiąc najprościej, przekształca sygnał elektryczny w dźwięk. Cienka membrana o grubości około 6 mm może szybko reagować na zmiany sygnału audio i poprawia odsłuch wysokich częstotliwości. Jest jednak mniej wrażliwa na bas. Średniej grubości membrana o grubości około 10 mm zapewnia dość zrównoważony profil dźwiękowy, pozwalając cieszyć się zarówno basami, jak i wysokimi tonami. Grubsza membrana o grubości około 20 mm nie jest w stanie tak szybko reagować na zmiany sygnału dźwiękowego, przez co pogarsza odsłuch basów. Jest jednak bardziej wrażliwa na wyższe częstotliwości. Ten model jest wyposażony w 40 mm.

Pokaż więcej
MIKROFON Adesso Xtream H5
Typ Boom
Tryb działania mikrofonu Wielokierunkowy

Adesso Xtream H5 posiada mikrofon na wysięgniku.

Pokaż więcej
KONTROLA Adesso Xtream H5
Sterowanie Regulacja głośności
KABLE Adesso Xtream H5
Typ kabla Kabel słuchawkowy - prosty - 1,8 m
Długość kabla 1.8 m
ZŁĄCZA Adesso Xtream H5
Typ złącza Zestaw słuchawkowy (minisłuchawka stereo 3,5 mm 4-biegunowa)
INNE Adesso Xtream H5
Dołączone akcesoria Adapter Y do zestawu słuchawkowego
Serwis i wsparcie Ograniczona gwarancja - 1 rok

Podobne słuchawki

Inne słuchawki Adesso

Inne projekty: