ZTE Axon 7 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.5", 2560 x 1440 pikseli
Przedni aparat
8 megapikseli
Główny aparat
20 megapikseli
System operacyjny
Android 6.0.1 (Marshmallow)
Pamięć
64 GB
RAM
4 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 820
Bateria
3140 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje ZTE Axon 7 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY ZTE Axon 7
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 151.8 mm Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Szerokość 75 mm Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Głębokość 8.7 mm Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Waga 185 g Gorszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Złoto jonowe
Wodoodporność -
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
USB Type-C - 24 pin USB-C
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM (gniazda SIM1 i SIM2/MicroSD)
Konfiguracja karty SIM Nano SIM + nano SIM/microSD

Telefon ZTE Axon 7 ma wymiary 151.8 mm × 75 mm x 8.7 mm. Jego waga to 185 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ ZTE Axon 7
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania Quad HD Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.5" Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2560 x 1440 pikseli Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza QHD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 538 ppi Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 4 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza ZTE Axon 7 to 2560 x 1440 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 538 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Pokaż więcej
PROCESOR ZTE Axon 7
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 820
Częstotliwość procesora 2.15 GHz Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 530

Telefon ZTE Axon 7 posiada procesor Qualcomm Snapdragon 820. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w ZTE Axon 7 to 2.15 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 530.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ ZTE Axon 7
RAM 4 GB Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 64 GB Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 128 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 64 GB. Jest to obecnie najczęściej spotykany rozmiar pamięci. Pamięć masowa do 128 GB jest w zupełności wystarczająca dla przeciętnego użytkownika. Pozwoli Ci ona na przechowywanie w telefonie tysięcy zdjęć, filmów w wysokiej rozdzielczości, dziesiątek aplikacji i kilku gier. Ale jeśli jesteś jednym z tych naprawdę wymagających użytkowników i używasz telefonu do kręcenia filmów w rozdzielczości 4K, na przykład, to będziesz musiał zapłacić dodatkowo za większą pamięć masową 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. ZTE Axon 7 posiada pamięć 4 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY ZTE Axon 7
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 20 megapikseli Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/1.8 Lepszy niż 81 % ocenionych telefonów.
Stabilizacja optyczna (OIS) Optyczny stabilizator obrazu (OIS) Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Panorama
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Autofokus z detekcją fazy (PDAF)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu ZTE Axon 7 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 20 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/1.8 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia. Niewątpliwą zaletą jest optyczna stabilizacja obrazu, dzięki której obraz jest znacznie stabilniejszy bez utraty jakości. Tańsze modele telefonów posiadają zazwyczaj stabilizację elektroniczną, co negatywnie wpływa na uzyskaną jakość obrazu. Wiele osób skorzysta również z funkcji rozpoznawania twarzy. Dzieje się tak dlatego, że aparat może rozpoznać twarz osoby w kadrze i automatycznie ustawić na niej ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat ZTE Axon 7 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 8 megapikseli. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE ZTE Axon 7
Pojemność baterii (rozmiar) 3140 mAh Lepszy niż 74 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 360 godzin Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 960 minut Lepszy niż 72 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 960 minut
Czas czuwania (WCDMA): do 360 godzin
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w ZTE Axon 7 to 3140 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 360 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. ZTE Axon 7 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 960 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA ZTE Axon 7
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 6.0.1 (Marshmallow)
Interfejs użytkownika Mifavor 4.0 UI
Nawigacja GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model ZTE Axon 7 obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Android 6.0.1 (Marshmallow).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA ZTE Axon 7
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 2, Band 3, Band 4, Band 5, Band 7, Band 12, Band 13, Band 17, Band 20, Band 25, Band 26, Band 29, Band 30, Band 41
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700b, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700d, FDD 2300 WCS, TDD 2500
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.2
Profile Bluetooth A2DP
NFC Tak Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.2. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA ZTE Axon 7
Obsługiwane formaty audio WAV, MP3, FLAC, eAAC+
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, H.264
FUNKCJE ZTE Axon 7
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
POZOSTAŁE ZTE Axon 7
Zawartość opakowania Zasilacz

Podobne telefony

Inne ZTE telefonów