Wiko Rainbow Jam 16 GB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1280 x 720 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Android 5.1 (Lollipop)
Pamięć
16 GB
RAM
1 GB
Procesor
ARM Cortex-A7
Bateria
2000 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Wiko Rainbow Jam 16 GB. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Wiko Rainbow Jam 16 GB
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 142.5 mm Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Szerokość 71.6 mm Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9.3 mm Lepszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Waga 159 g Gorszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Koralowy | Czarny | Biały
Wodoodporność -
SAR 0,48 W/kg (ciało), 0,325 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
USB
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon komórkowy Wiko Rainbow Jam 16 GB ma wysokość 142.5 mm, szerokość 71.6 mm i grubość 9.3 mm. Waga telefonu to 159 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Wiko Rainbow Jam 16 GB
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 294 ppi Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Wiko Rainbow Jam 16 GB to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 294 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Wiko Rainbow Jam 16 GB
Typ procesora (CPU) ARM Cortex-A7
Częstotliwość procesora 1.3 GHz Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.

Wiko Rainbow Jam 16 GB jest wyposażona w ARM Cortex-A7. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Wiko Rainbow Jam 16 GB osiąga Częstotliwość 1.3 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Wiko Rainbow Jam 16 GB
RAM 1 GB Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 64 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 16 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Wiko Rainbow Jam 16 GB jest to 1 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Wiko Rainbow Jam 16 GB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne aparatu Negatyw, Sepia, tablica, tablica, aqua, mono
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Rozpoznawanie twarzy Uśmiech migawki Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny, ustawienia wstępne
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Funkcja seryjnej migawki
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne przedniego aparatu Piękna twarz

Tylny aparat telefonu Wiko Rainbow Jam 16 GB ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 8 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Niektórzy użytkownicy docenią także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której aparat rozpoznaje twarz osoby znajdującej się w kadrze i automatycznie ustawia na nią ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat Wiko Rainbow Jam 16 GB ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 5 megapikseli. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Wiko Rainbow Jam 16 GB
Pojemność baterii (rozmiar) 2000 mAh Gorszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 336 godzin Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1380 minut Lepszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 1380 godzin
Rozmowa (WCDMA): do 1200 godzin
Tryb czuwania: do 336 godzin
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Wiko Rainbow Jam 16 GB to 2000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 336 godzin i wyraża on maksymalny czas, jaki telefon może wytrzymać na jednym ładowaniu, gdy nie jest aktywnie używany. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Wiko Rainbow Jam 16 GB jest to 1380 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Wiko Rainbow Jam 16 GB
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 62 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.1 (Lollipop)
Nawigacja GPS, A-GPS

Wiko Rainbow Jam 16 GB obsługuje 3G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 5.1 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Wiko Rainbow Jam 16 GB
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google+ Hangouts, SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Wiko Rainbow Jam 16 GB
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, MP3, MIDI
Obsługiwane formaty wideo MPEG-4, 3GP
FUNKCJE Wiko Rainbow Jam 16 GB
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, magnetometr
POZOSTAŁE Wiko Rainbow Jam 16 GB
Zawartość opakowania Zestaw słuchawkowy, kabel USB, zasilacz, adapter karty SIM

Podobne telefony

Inne Wiko telefonów