Tecdesk Smart 5500 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 800 x 480 pikseli
Główny aparat
3 megapiksele
System operacyjny
Google Android 2.3.5
RAM
512 MB
Procesor
Qualcomm Snapdragon S1
Bateria
2200 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Tecdesk Smart 5500 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Tecdesk Smart 5500
Typ telefonu Telefon komórkowy stacjonarny
Wysokość 180 mm Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Szerokość 230 mm Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Głębokość 125 mm Gorszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny
Wodoodporność -
SAR 1,04 W/kg
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
RJ-11
Antena
WYŚWIETLACZ Tecdesk Smart 5500
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Tecdesk Smart 5500 to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Tecdesk Smart 5500
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon S1
Oznaczenie procesora MSM7227A

Telefon Tecdesk Smart 5500 posiada procesor Qualcomm Snapdragon S1.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Tecdesk Smart 5500
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) -
Pamięć użytkownika 512 MB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GBW przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Tecdesk Smart 5500 posiada pamięć 512 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Tecdesk Smart 5500
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 3 megapiksele Gorszy niż 77 % ocenionych telefonów.
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Tecdesk Smart 5500 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 3 megapiksele. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Tecdesk Smart 5500
Pojemność baterii (rozmiar) 2200 mAh Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Czas ładowania telefonu 3,5 godzin
Czas czuwania 160 godzin Gorszy niż 92 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 300 minut Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 300 min
Tryb czuwania: do 160 godz.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w Tecdesk Smart 5500 to 2200 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 160 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Tecdesk Smart 5500 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 300 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Tecdesk Smart 5500
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Google Android 2.3.5

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Tecdesk Smart 5500 obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Google Android 2.3.5.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Tecdesk Smart 5500
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 900 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy Wi-Fi
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Profile Bluetooth A2DP
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 2.1 EDR. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
FUNKCJE Tecdesk Smart 5500
Funkcje telefonu Połączenie konferencyjne
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, budzik
Wpisy do książki telefonicznej 6000
Inne funkcje telefonu Głos HD
POZOSTAŁE Tecdesk Smart 5500
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy RoHS

Podobne telefony

Inne Tecdesk telefonów

Inne projekty: