Samsung Galaxy S III (Samsung) specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.8", 1280 x 720 pikseli
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
Pamięć
16 GB
RAM
1 GB
Procesor
Samsung
Bateria
2100 mAh

Inne warianty:

Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów Samsung Galaxy S III (Samsung). Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany telefon i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi telefonami.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Samsung Galaxy S III (Samsung)
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 137 mm Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Szerokość 71 mm Lepszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9 mm Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Waga 133 g Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Biel marmuru | Granat marmuru
Wodoodporność -
SAR 0,34 W/kg
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B

Wzór telefonu komórkowego Samsung Galaxy S III (Samsung) ma wymiary 137 mm × 71 mm x 9 mm i wagę 133 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Samsung Galaxy S III (Samsung)
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania HD Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.8" Gorszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 4.8" cali. Mniejsze wyświetlacze telefonów nie muszą być wadą. Są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Nie zapewniają jednak takich samych wrażeń podczas na przykład oglądania filmów czy grania w gry, więc lepiej nadają się dla mniej wymagających użytkowników. Więc jeśli jesteś podstawowym użytkownikiem i nie używasz telefonu do takich rzeczy jak oglądanie filmów czy granie w gry regularnie, ten rozmiar jest całkowicie wystarczający. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Samsung Galaxy S III (Samsung) to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Samsung Galaxy S III (Samsung)
Typ procesora (CPU) Samsung
Częstotliwość procesora 1.4 GHz Gorszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.

Typ procesora dla Samsung Galaxy S III (Samsung) to Samsung. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Samsung Galaxy S III (Samsung) ma wartość procesora 1.4 GHz. Normalnie dzisiaj znajdziesz tę wartość między 1,8 a 2,8 GHz, a im wyższa liczba, tym szybsza reakcja telefonu. Częstotliwość procesora będzie więc jednym z ważnych parametrów, jeśli szukasz telefonu, który bez większych problemów będzie w stanie obsłużyć kilka zadań jednocześnie.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Samsung Galaxy S III (Samsung)
RAM 1 GB Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 16 GB Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 64 GB

Pojemność pamięci telefonu to 16 GB. Pojemność pamięci wewnętrznej jest często kluczowym parametrem, ponieważ określa, ile plików, zdjęć, aplikacji i innych elementów może "przechowywać" Twój telefon. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Producenci w dzisiejszych czasach myślą o wszystkich użytkownikach i dlatego oferują modele telefonów z różnymi rozmiarami pamięci, aby każdy mógł wybrać to, co mu odpowiada.

Dodatkowo, jeśli potrzebujesz więcej pamięci, ten model oferuje możliwość włożenia karty pamięci w celu zwiększenia rozmiaru pamięci masowej.

Pamięć operacyjna znacząco wpływa na wydajność całego telefonu. Samsung Galaxy S III (Samsung) posiada pamięć operacyjną 1 GB. Telefony z mniej niż 4 GB pamięci RAM lepiej nadają się dla niewymagających użytkowników, którzy używają telefonu bardziej do podstawowych potrzeb i nie potrzebują wymagających aplikacji. Jeśli jednak jesteś wymagającym użytkownikiem, sięgnij po 6 do 8 GB RAM, co jest dziś standardem, lub 12 GB dla naprawdę wymagających.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Samsung Galaxy S III (Samsung)
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Efekty specjalne aparatu Negatyw, Sepia, Kreskówka, Skala szarości
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu BurstShot
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy, migawka z uśmiechem Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość zdjęć 3264 x 2488
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Funkcja najlepsze zdjęcie, Zero Shutter Lag, Buddy photo share
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Samsung Galaxy S III (Samsung) ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Wysoka rozdzielczość obiektywu nie zawsze oznacza wysoką jakość zdjęć. Główny obiektyw ma 8 megapikseli, ale należy również spojrzeć na rozmiar piksela lub jasność.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia. Jeśli lubisz fotografować ludzi i portrety, docenisz również funkcję rozpoznawania twarzy. Dzięki niej aparat automatycznie rozpoznaje twarz i ustawia na niej ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Samsung Galaxy S III (Samsung)
Pojemność baterii (rozmiar) 2100 mAh Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 790 godzin Lepszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1300 minut Lepszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 1300 min
Tryb czuwania (GSM): do 590 godz.
Rozmowa (WCDMA): do 700 min
Tryb czuwania (WCDMA): do 790 godz.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Samsung Galaxy S III (Samsung) to 2100 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time to 790 godzin. Reprezentuje on czas, przez jaki telefon będzie działał na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Podobnie jak w przypadku "Standby time", czas pracy na baterii podczas rozmowy to liczba, która mówi nam, jak długo telefon będzie działał na jednym ładowaniu, jeśli stale rozmawiasz przez telefon. Dla Samsung Galaxy S III (Samsung) jest to 1300 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Samsung Galaxy S III (Samsung)
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 62 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
Interfejs użytkownika Samsung TouchWiz 4.0
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Samsung Galaxy S III (Samsung) obsługuje połączenia 3G. Łączność 4G jest dziś jeszcze powszechna, choć najnowsze telefony mają już łączność 5G. Łączność 3G należy już do przeszłości i można ją znaleźć tylko w starszych modelach. Systemem operacyjnym telefonu jest Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Samsung Galaxy S III (Samsung)
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth HSP
NFC Tak Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, SMS, MMS

Funkcja NFC ucieszy wszystkich fanów płatności zbliżeniowych telefonami komórkowymi. Ponadto funkcję tę można wykorzystać również do łączności, na przykład do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji. Bluetooth 4.0 ułatwia połączenie telefonu z innymi urządzeniami bezprzewodowymi, takimi jak słuchawki, głośniki, telewizor lub tablet i inne.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Samsung Galaxy S III (Samsung)
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, FLAC, AC-3, XMF, AAC +, OGG, MMF, eAAC+, MIDI, M4A
Obsługiwane formaty wideo MKV, VC-1, FLV, AVI, MPEG-4, WMV, DivX, 3GP, H.264, H.263
FUNKCJE Samsung Galaxy S III (Samsung)
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, barometr, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, timer, budzik z drzemką, stoper, budzik
Inne funkcje telefonu Inteligentne pisanie (T9), certyfikat DLNA, Text-to-Speech (rozpoznawanie tekstu), aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air), Samsung AllShare, udostępnianie mediów przez DLNA, Android Beam, S Beam, Social tag, Smart stay, AllShare Play, AllShare Cast
POZOSTAŁE Samsung Galaxy S III (Samsung)
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy RoHS
Maksymalna temperatura pracy 50 °C
Minimalna temperatura pracy -20 °C

Podobne telefony

Inne Samsung telefonów