Samsung Galaxy Ace II specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
3.8", 800 x 480 pikseli
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Google Android 2.3
Pamięć
4 GB
RAM
768 MB
Bateria
1500 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Samsung Galaxy Ace II w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Samsung Galaxy Ace II
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 118 mm Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Szerokość 62 mm Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Głębokość 11 mm Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Waga 122 g Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny | Czarny Onyx | Biały
Wodoodporność -
SAR 0,49 W/kg (ciało), 0,62 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm

Telefon Samsung Galaxy Ace II ma wymiary 118 mm × 62 mm x 11 mm. Jego waga to 122 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Samsung Galaxy Ace II
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania TFT
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 3.8" Gorszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 3.8" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Samsung Galaxy Ace II to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Samsung Galaxy Ace II
Częstotliwość procesora 800 MHz Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Samsung Galaxy Ace II to 800 MHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Samsung Galaxy Ace II
RAM 768 MB Gorszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 4 GB Gorszy niż 86 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 2.1 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 4 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

W przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Samsung Galaxy Ace II posiada pamięć 768 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Samsung Galaxy Ace II
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Efekty specjalne aparatu Czarno-biały, Sepia, kreskówka
Rozpoznawanie twarzy Uśmiech migawki Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Rozdzielczość zdjęć 2560 x 1920
Rozdzielczość wideo 1280 x 720 (720p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Wykrywanie mrugnięcia
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Samsung Galaxy Ace II ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Wiele osób skorzysta również z funkcji rozpoznawania twarzy. Dzieje się tak dlatego, że aparat może rozpoznać twarz osoby w kadrze i automatycznie ustawić na niej ostrość.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Samsung Galaxy Ace II
Pojemność baterii (rozmiar) 1500 mAh Gorszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 624 godziny Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 450 minut Gorszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa: do 450 min
Tryb czuwania: do 624 godz.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Samsung Galaxy Ace II to 1500 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 624 godziny, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Samsung Galaxy Ace II wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 450 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Samsung Galaxy Ace II
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Google Android 2.3
Interfejs użytkownika Samsung TouchWiz 4.0
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Samsung Galaxy Ace II obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Google Android 2.3.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Samsung Galaxy Ace II
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 3.0
Profile Bluetooth HFP, HSP, OPP, SPP, GAP, A2DP, AVRCP, HID, PBAP
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Google Talk, SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 3.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Samsung Galaxy Ace II
Obsługiwane formaty audio WMA, AAC, MP3, FLAC, AAC +, OGG, eAAC+
Obsługiwane formaty wideo MKV, FLV, AVI, MPEG-4, ASF, 3GP
FUNKCJE Samsung Galaxy Ace II
Funkcje telefonu Telefon głośnomówiący, sterowanie głosem, licznik wywołań, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik żyroskopowy
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Usługa danych radiowych (RDS), Certyfikat DLNA, inteligentne pisanie (SWYPE), Samsung AllShare
POZOSTAŁE Samsung Galaxy Ace II
Zawartość opakowania Zasilacz
Normy RoHS
Maksymalna temperatura pracy 50 °C
Minimalna temperatura pracy -20 °C

Podobne telefony

Inne Samsung telefonów

Inne projekty: