Realme C21 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
6.5", 1600 x 720 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Android 10
Pamięć
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
MediaTek Helio G35
Bateria
5000 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Realme C21. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Realme C21
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 165.2 mm Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Szerokość 76.4 mm Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Głębokość 8.9 mm Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Waga 190 g Gorszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Cross czarny | Cross niebieski
Wodoodporność -
Typ złącza Micro-USB
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon komórkowy Realme C21 ma wysokość 165.2 mm, szerokość 76.4 mm i grubość 8.9 mm. Waga telefonu to 190 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Realme C21
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania LCD
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 6.5" Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1600 x 720 pikseli Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD+
Współczynnik kształtu wyświetlacza 20:9
Maksymalna jasność wyświetlacza 420 cd/m²
Funkcje wyświetlacza Wyświetlacz z mini kroplą

Rozmiar wyświetlacza to 6.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Realme C21 to 1600 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Realme C21
Typ procesora (CPU) MediaTek Helio G35
Częstotliwość procesora 2.3 GHz Lepszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) PowerVR GE8320

Realme C21 jest wyposażona w MediaTek Helio G35. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Realme C21 osiąga Częstotliwość 2.3 GHz.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny PowerVR GE8320.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Realme C21
RAM LPDDR4X SDRAM - 3 GB Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSD

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 32 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Realme C21 jest to LPDDR4X SDRAM - 3 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Realme C21
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 3
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.2 Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Konstrukcja obiektywu głównego aparatu 5-element
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Efekty specjalne aparatu HDR
Tryby pracy aparatu Panorama, Tryb zdjęć seryjnych, tryb zwolnionego tempa, tryb piękności, tryb eksperta, tryb zdjęć nocnych, portret, tryb filtra, super nocny krajobraz
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p) przy 30 fps
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Autofokus z detekcją fazy (PDAF), potrójny aparat AI, Chroma boost
DRUGI APARAT
Rozdzielczość drugiego tylnego aparatu 2 megapiksele Gorszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu drugiego tylnego aparatu F/2.4 Gorszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Liczba soczewek w obiektywie 3-element
Funkcja drugiego tylnego aparatu Obiektyw B&W
TRZECI APARAT
Rozdzielczość trzeciego tylnego aparatu 2 megapiksele Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu trzeciego tylnego aparatu F/2.4 Lepszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Liczba soczewek w obiektywie 3-element
Funkcja trzeciego tylnego aparatu Aparat do makrofotografii
Funkcje trzeciego tylnego aparatu Makrofotografia 4 cm
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/2.2 Lepszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Liczba soczewek w obiektywie 3-element
Efekty specjalne przedniego aparatu HDR
Tryby przedniego aparatu Tryb zdjęć seryjnych, tryb piękności, tryb portretowy, AI Beauty, tryb filtra, tryb panoramiczny
Rozpoznawanie twarzy Rozpoznawanie twarzy Lepszy niż 92 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat Realme C21 jest wyposażony w 3 obiektywów, przy czym każdy obiektyw ma inną rolę w robieniu zdjęć. Najczęściej spotykane obiektywy w smartfonach to obiektyw szerokokątny, teleobiektyw lub obiektyw makro. Obiektyw szerokokątny jest używany głównie do rejestrowania krajobrazów i innych przestrzennych kompozycji, gdzie potrzebne jest większe pole widzenia. Teleobiektyw przeznaczony jest do fotografowania obiektów znajdujących się w większej odległości i często posiada zoom optyczny. Obiektyw makro jest idealny do zbliżeń i małych obiektów. Rozdzielczość głównego obiektywu to 13 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/2.2. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Drugi aparat
Rozdzielczość obiektywu to 2 megapiksele. Drugim obiektywem jest w tym przypadku F/2.4.

Trzeci aparat
Rozdzielczość trzeciego obiektywu to 2 megapiksele. Co więcej, trzeci obiektyw jest wyposażony w F/2.4.

Przedni aparat
Przedni aparat Realme C21 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 5 megapikseli. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia. Główny obiektyw jest również wyposażony w F/2.2.

Funkcja rozpoznawania twarzy to tylko miła wisienka na torcie.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Realme C21
Pojemność baterii (rozmiar) 5000 mAh Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.

Wielkość baterii w Realme C21 to 5000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Realme C21
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 10
Interfejs użytkownika Realme UI
Nawigacja GPS, A-GPS, GLONASS, BeiDou

Realme C21 obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 10.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Realme C21
Transfer danych FDD-LTE, TDD-LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 3G UMTS Band 1, Band 5, Band 8
Częstotliwość połączenia 3G UMTS 2100, 850, 900
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 5, Band 7, Band 8, Band 20, Band 28, Band 38, Band 40, Band 41
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2600, TDD 2300, TDD 2500
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 5.0

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 5.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
FUNKCJE Realme C21
Funkcje telefonu Głośnik, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, magnetometr, czujnik światła
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
Inne funkcje telefonu Tryb super oszczędzania energii, technologia HyperEngine, ładowanie wsteczne
POZOSTAŁE Realme C21
Zawartość opakowania Kabel USB, zasilacz, narzędzie do wyjmowania karty SIM
Normy TUV Rheinland

Podobne telefony

Inne Realme telefonów

Inne projekty: