Nokia Asha 303 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
2.6", 320 x 240 pikseli
Główny aparat
3,2 megapiksela
RAM
128 MB
Bateria
1300 mAh

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Nokia Asha 303 w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Nokia Asha 303
Typ telefonu Feature phone
Sterowanie Pełna klawiatura - ekran dotykowy
Wysokość 117 mm Gorszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Szerokość 56 mm Gorszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Głębokość 14 mm Gorszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Waga 99 g Lepszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Grafitowy | Czerwony
Wodoodporność -
SAR 0,79 W/kg
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5-pinowe Micro-USB typu B
Wyjście słuchawkowe / kompozytowe AV - mini-telefon 3,5mm

Telefon Nokia Asha 303 ma wymiary 117 mm × 56 mm x 14 mm. Jego waga to 99 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Nokia Asha 303
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania Transmissive
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 2.6" Gorszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 320 x 240 pikseli Gorszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 262 144 kolorów Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Funkcje wyświetlacza Tapeta, wygaszacz ekranu

Rozmiar wyświetlacza to 2.6" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Nokia Asha 303 to 320 x 240 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px.

Pokaż więcej
PROCESOR Nokia Asha 303
Częstotliwość procesora 1 GHz Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.

Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Nokia Asha 303 to 1 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Nokia Asha 303
RAM SDRAM - 128 MB Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) -
Pamięć użytkownika 100 MB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GBW przypadku tego modelu możliwe jest zwiększenie powierzchni pamięci masowej poprzez włożenie karty pamięci.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Nokia Asha 303 posiada pamięć SDRAM - 128 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Nokia Asha 303
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 3,2 megapiksela Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.8 Gorszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Samowyzwalacz Tak
Rozdzielczość zdjęć 2048 x 1536
Rozdzielczość wideo 640 x 480 (VGA)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0

Tylny aparat telefonu Nokia Asha 303 ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 3,2 megapiksela. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.8 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Nokia Asha 303
Pojemność baterii (rozmiar) 1300 mAh Gorszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 857 godzin Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 492 minuty Gorszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (GSM): do 492 minut
Tryb czuwania: (GSM): do 731 godzin
Rozmowa (WCDMA): do 432 minut
Tryb czuwania: (WCDMA): do 857 godzin
Odtwarzanie (muzyka): do 47 godzin

Wielkość baterii w Nokia Asha 303 to 1300 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 857 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Nokia Asha 303 wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 492 minuty.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Nokia Asha 303
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Nokia Asha 303 obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Nokia Asha 303
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 2.1 EDR
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, klient VoIP, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości Facebook Chat, SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 2.1 EDR. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Nokia Asha 303
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, AAC-LC, XMF, AAC +, eAAC+, MIDI, HE-AAC
Obsługiwane formaty wideo AVC, MPEG-4, WMV, 3GP, H.264, H.263
FUNKCJE Nokia Asha 303
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Polifoniczne dzwonki Tak
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, odliczanie czasu, budzik
Inne funkcje telefonu Drukowanie bezpośrednie PictBridge, Usługa danych radiowych (RDS), aktualizacje oprogramowania FOTA (Firmware Over The Air)
POZOSTAŁE Nokia Asha 303
Zawartość opakowania Stereofoniczny zestaw słuchawkowy, zasilacz

Podobne telefony

Inne Nokia telefonów

Inne projekty: