Motorola Moto G32 specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
6.5", 2400 x 1080 pikseli
Przedni aparat
16 megapikseli
Główny aparat
50 megapikseli
System operacyjny
Android 12
Pamięć
128 GB
RAM
4 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 680
Bateria
5000 mAh

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Motorola Moto G32. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Motorola Moto G32
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 161.78 mm Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Szerokość 73.84 mm Lepszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Głębokość 8.49 mm Lepszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Waga 184 g Gorszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Satynowe srebro | Mineralna szarość
Materiał telefonu Plastik
Ochrona Wodoodporny
Wodoodporność Tak Lepszy niż 86 % ocenionych telefonów.
SAR 1,24 W/kg (ciało), 0,55 W/kg (głowa)
Typ złącza USB Type-C - 24 pin USB-C
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM
Konfiguracja karty SIM Nano SIM + nano SIM/microSD

Telefon komórkowy Motorola Moto G32 ma wysokość 161.78 mm, szerokość 73.84 mm i grubość 8.49 mm. Waga telefonu to 184 g. Wielu użytkowników doceni również wodoodporną konstrukcję telefonul.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Motorola Moto G32
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 6.5" Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2400 x 1080 pikseli Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza Full HD+
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 405 ppi Lepszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Współczynnik kształtu wyświetlacza 20:9
Częstotliwość odświeżania wyświetlacza 90 Hz

Rozmiar wyświetlacza to 6.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Motorola Moto G32 to 2400 x 1080 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 405 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Szybkość odświeżania dla tego telefonu to 90 Hz. Wartość ta wskazuje, ile razy na sekundę display wyświetla nowe informacje. W przeszłości 60Hz było uważane za standard, ale obecnie średnia częstotliwość dla telefonów średniej klasy wynosi raczej 90 Hz. Nowoczesne telefony osiągają obecnie częstotliwości około 120 Hz i więcej. Wyższe częstotliwości oznaczają lepsze wrażenia użytkownika podczas przeglądania Internetu, a zwłaszcza podczas grania w gry.

Pokaż więcej
PROCESOR Motorola Moto G32
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 680
Oznaczenie procesora Kryo 265
Częstotliwość procesora 2.4 GHz Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 610

Motorola Moto G32 jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 680. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Motorola Moto G32 osiąga Częstotliwość 2.4 GHz.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 610.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Motorola Moto G32
RAM 4 GB Lepszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 128 GB Lepszy niż 90 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSD, microSDXC - do 1 TB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 128 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Do codziennego użytku i przechowywania zdjęć, piosenek lub filmów ta średniej wielkości wewnętrzna pamięć masowa jest idealna i łatwa dla zwykłego użytkownika. Zaletą jest niższa cena telefonów wyposażonych w tę pojemność pamięci masowej. Za większe pojemności trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Najlepsze obecnie telefony mają pojemność od 256 GB do 1 TB. Taki rozmiar jest odpowiedni dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy kręcą dużo zdjęć w wysokiej rozdzielczości lub filmów na przykład w 4K. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Motorola Moto G32 jest to 4 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Motorola Moto G32
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 3
Rozdzielczość głównego aparatu 50 megapikseli Lepszy niż 96 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/1.8 Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Rozmiar pikseli głównego aparatu 0.64 μm
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Samowyzwalacz Tak
Efekty specjalne aparatu HDR, kolor punktowy
Tryby pracy aparatu Panorama, BurstShot, tryb znaku wodnego, stuknij w dowolnym miejscu, aby uchwycić, timer zdjęć, portret, Night Vision, naklejki AR, poziomowanie, Macro Vision, filtr na żywo, Ultra-Res, Capture Dual, Professional (z długą ekspozycją)
Rozpoznawanie twarzy Automatyczne przechwytywanie uśmiechu Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p) przy 30 fps, 1280 x 720 (720p) przy 30 fps
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Autofokus z detekcją fazy (PDAF), skaner kodów kreskowych, inteligentna kompozycja, wyjście zdjęć RAW, optymalizacja ujęć, Google Lens, zoom cyfrowy High-res (do 8x), Assistive Grid, technologia Quad Pixel dla 1,28 µm
DRUGI APARAT
Rozdzielczość drugiego tylnego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Typ obiektywu drugiego tylnego aparatu Obiektyw ultraszerokokątny
Przysłona obiektywu drugiego tylnego aparatu F/2.2 Lepszy niż 87 % ocenionych telefonów.
Pole widzenia drugiego tylnego aparatu 118 stopni
Rozmiar pikseli drugiego tylnego aparatu 1.12 μm Lepszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Funkcja drugiego tylnego aparatu Aparat głębi
TRZECI APARAT
Rozdzielczość trzeciego tylnego aparatu 2 megapiksele Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu trzeciego tylnego aparatu F/2.4 Lepszy niż 76 % ocenionych telefonów.
Rozmiar pikseli trzeciego tylnego aparatu 1.75 μm Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Funkcja trzeciego tylnego aparatu Aparat do makrofotografii
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 16 megapikseli Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/2.4 Gorszy niż 82 % ocenionych telefonów.
Rozmiar pikseli przedniego aparatu 1 μm
Efekty specjalne przedniego aparatu HDR, kolor punktowy
Tryby przedniego aparatu tryb zwolnionego tempa, tryb Timer, BurstShot, tryb znaku wodnego, Video Snapshot, Face Beauty, stuknij w dowolnym miejscu, aby uchwycić, Aktywne zdjęcia, Selfie Mirror, Portret, poziomowanie, tryb makro, Gesture selfie, Group selfie, Live filter, Capture Dual, Timelapse z Hyperlapse, Professional (z długą ekspozycją)
Rozpoznawanie twarzy Automatyczne przechwytywanie uśmiechu Lepszy niż 92 % ocenionych telefonów.
Cechy przedniego aparatu Stabilizacja wideo, zdjęcie RAW, optymalizacja ujęć, animacja Selfie, siatka asysty, technologia Quad Pixel dla 2,0 µm

Tylny aparat Motorola Moto G32 jest wyposażony w 3 obiektywów, przy czym każdy obiektyw ma inną rolę w robieniu zdjęć. Najczęściej spotykane obiektywy w smartfonach to obiektyw szerokokątny, teleobiektyw lub obiektyw makro. Obiektyw szerokokątny jest używany głównie do rejestrowania krajobrazów i innych przestrzennych kompozycji, gdzie potrzebne jest większe pole widzenia. Teleobiektyw przeznaczony jest do fotografowania obiektów znajdujących się w większej odległości i często posiada zoom optyczny. Obiektyw makro jest idealny do zbliżeń i małych obiektów. Rozdzielczość głównego obiektywu to 50 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Rozmiar piksela wynosi zwykle około 0,8-1,8 μm na lepszych telefonach komórkowych. Im wyższa wartość, tym lepsza jakość otrzymanego zdjęcia. Dla głównego obiektywu tego telefonu, rozmiar piksela to Main 0.64 μm. Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/1.8. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć. Niektórzy użytkownicy docenią także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której aparat rozpoznaje twarz osoby znajdującej się w kadrze i automatycznie ustawia na nią ostrość.

Drugi aparat
Drugi obiektyw kamery tylnej jest zaprojektowany jako Obiektyw ultraszerokokątny. Pole widzenia drugiego obiektywu to 118 stopni. Rozdzielczość obiektywu to 8 megapikseli. Rozmiar piksela w tym przypadku to 1.12 μm. Drugim obiektywem jest w tym przypadku F/2.2.

Trzeci aparat
Rozdzielczość trzeciego obiektywu to 2 megapiksele. Rozmiar piksela, który znacząco wpływa na jakość zdjęcia, to 1.75 μm. Co więcej, trzeci obiektyw jest wyposażony w F/2.4.

Przedni aparat
Przedni aparat Motorola Moto G32 ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 16 megapikseli. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia. Sam rozmiar piksela to 1 μm. Główny obiektyw jest również wyposażony w F/2.4.

Funkcja rozpoznawania twarzy to tylko miła wisienka na torcie.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Motorola Moto G32
Pojemność baterii (rozmiar) 5000 mAh Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Technologia szybkiego ładowania Technologia TurboPower Lepszy niż 86 % ocenionych telefonów.

Wielkość baterii w Motorola Moto G32 to 5000 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Funkcja szybkiego ładowania również ucieszy wielu. Dzięki niej Twój telefon ładuje się do kilku razy szybciej, co docenisz na przykład podczas podróży.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Motorola Moto G32
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 12
Interfejs użytkownika My UX
Inteligentny asystent Asystent Google
Nawigacja GPS, A-GPS, GLONASS, Galileo, LTEPP, SUPL

Motorola Moto G32 obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 12.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Motorola Moto G32
Transfer danych LTE
Technologia połączeń 3G UMTS Band 1, Band 2, Band 5, Band 8
Częstotliwość połączenia 3G UMTS 2100, 1900, 850, 900
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 5, Band 7, Band 8, Band 20, Band 28, Band 38, Band 40, Band 41
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD, FDD 700 APT, TDD 2600, TDD 2300, TDD 2500
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 5.2
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 5.2, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Motorola Moto G32
Obsługiwane formaty audio Dolby Atmos
Rozszerzone formaty audio Dwa głośniki stereo dostrojone przez Dolby
FUNKCJE Motorola Moto G32
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik SAR, żyroskop
Bezpieczeństwo telefonu Rozpoznawanie twarzy, czytnik linii papilarnych
Bezpieczeństwo telefonu Odblokowanie twarzy
Inne funkcje telefonu podwójny mikrofon
POZOSTAŁE Motorola Moto G32
Zawartość opakowania Pokrowiec ochronny, kabel USB, zasilacz, narzędzie do wyjmowania karty SIM

Podobne telefony

Inne Motorola telefonów

Inne projekty: