Meizu MX4 Pro 32 GB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5.5", 2560 x 1536 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
20,7 megapiksela
System operacyjny
Flyme OS 4.0
Pamięć
32 GB
RAM
3 GB
Procesor
Samsung Exynos 5430
Bateria
3350 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Meizu MX4 Pro 32 GB w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Meizu MX4 Pro 32 GB
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 150.1 mm Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Szerokość 77 mm Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9 mm Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Waga 158 g Gorszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Szary
Materiał telefonu Aluminium
Wodoodporność -
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe

Telefon Meizu MX4 Pro 32 GB ma wymiary 150.1 mm × 77 mm x 9 mm. Jego waga to 158 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Meizu MX4 Pro 32 GB
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5.5" Lepszy niż 69 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 2560 x 1536 pikseli Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 546 ppi Lepszy niż 97 % ocenionych telefonów.
Współczynnik kontrastu wyświetlacza 1500:1 Lepszy niż 50 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Corning Gorilla Glass 3 (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5.5" cali. Dzięki dużemu wyświetlaczowi ten telefon oferuje wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów, grania w gry i czytania. Najlepsze obecnie telefony mają wyświetlacz 6,5'' lub wiéksyz. Ich zaletą jest duży obszar wyświetlania. który pozwala zobaczyć więcej treści niż w przypadku konwencjonalnych rozmiarów wyświetlaczy. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Meizu MX4 Pro 32 GB to 2560 x 1536 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 546 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Pokaż więcej
PROCESOR Meizu MX4 Pro 32 GB
Typ procesora (CPU) Samsung Exynos 5430
Częstotliwość procesora 2 GHz Lepszy niż 70 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora 8-rdzeniowy Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Mali T628

Telefon Meizu MX4 Pro 32 GB posiada procesor Samsung Exynos 5430. Liczba rdzeni procesora to 8. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora jest również ważnym parametrem, który wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu jednej sekundy. Podobnie jak w przypadku częstotliwości odświeżania, im wyższa liczba, tym szybciej telefon reaguje. Częstotliwość procesora w Meizu MX4 Pro 32 GB to 2 GHz. Standardowo znajdziesz tę wartość między 1,8 GHz a 2,8 GHz dzisiaj.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Mali T628.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Meizu MX4 Pro 32 GB
RAM 3 GB Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 32 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Meizu MX4 Pro 32 GB posiada pamięć 3 GB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Meizu MX4 Pro 32 GB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 20,7 megapiksela Lepszy niż 85 % ocenionych telefonów.
Nazwa czujnika Sony Exmor RS IMX220 sensor
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.2 Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Zoom cyfrowy 4x Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Tryby pracy aparatu Zdjęcia panoramiczne, tryb nocny
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Rozdzielczość wideo 3840 x 2160 (4K)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Szafirowa osłona obiektywu, filtr podczerwieni z niebieskiego szkła
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu Meizu MX4 Pro 32 GB ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 20,7 megapiksela. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.2 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia.

Zoom Cyfrowy w tym przypadku oferuje powiększenie do wartości 4x. Oczywiście im wyższa wartość obiektywu, tym bardziej można powiększyć odległy obiekt. Wadą zoomu cyfrowego jest jednak to, że podczas korzystania z niego pogarsza się jakość i ostrość zdjęcia.

Przedni aparat
Przedni aparat Meizu MX4 Pro 32 GB ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Jakość obiektywu osiąga poziom 5 megapikseli. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Meizu MX4 Pro 32 GB
Pojemność baterii (rozmiar) 3350 mAh Lepszy niż 75 % ocenionych telefonów.
Czas ładowania telefonu 2,8 godzin
Czas czuwania 309 godzin Gorszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 1380 minut Lepszy niż 84 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 780 min
Tryb czuwania (WCDMA): do 277 godz.
Rozmowa: do 1380 min
Tryb czuwania: do 309 godz.
Odtwarzanie (audio): do 21 godz.
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 9,2 godz.
Odtwarzanie (wideo): do 6 godz.

Wielkość baterii w Meizu MX4 Pro 32 GB to 3350 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 309 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Meizu MX4 Pro 32 GB wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 1380 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Meizu MX4 Pro 32 GB
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 88 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Flyme OS 4.0
Nawigacja A-GPS, GLONASS, BeiDou

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Meizu MX4 Pro 32 GB obsługuje połączenia 4G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest Flyme OS 4.0.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Meizu MX4 Pro 32 GB
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth Bluetooth 4.0
NFC Tak Lepszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Płatności zbliżeniowe nie stanowią w przypadku tego telefonu problemu, dzięki funkcji NFC. Można ją również wykorzystać np. do odblokowania drzwi lub wczytania menu w restauracji za pomocą tagu NFC. Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Meizu MX4 Pro 32 GB
Obsługiwane formaty audio AAC, AMR, MP3, FLAC, OGG, MKA, MIDI, APE (Monkey's Audio), M4A
Obsługiwane formaty wideo MKV, FLV, AVI, MOV, MPEG-4, 3GP
Rozszerzone formaty audio Obsługa dźwięku Hi-Fi
FUNKCJE Meizu MX4 Pro 32 GB
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, tryb samolotowy, alarm wibracyjny
Czujniki Czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy, G-sensor, czujnik Halla, czujnik otoczenia
Bezpieczeństwo telefonu czytnik linii papilarnych
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Technologia OGS
POZOSTAŁE Meizu MX4 Pro 32 GB
Zawartość opakowania Kabel USB, zasilacz

Podobne telefony

Inne MEIZU telefonów

Inne projekty: