bq Aquaris X5 32 GB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
5", 1280 x 720 pikseli
Przedni aparat
5 megapikseli
Główny aparat
13 megapikseli
System operacyjny
Android 5.1 (Lollipop)
Pamięć
32 GB
RAM
2 GB
Procesor
Qualcomm Snapdragon 412
Bateria
2900 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje bq Aquaris X5 32 GB. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY bq Aquaris X5 32 GB
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 144.4 mm Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.
Szerokość 70.5 mm Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Głębokość 7.5 mm Lepszy niż 94 % ocenionych telefonów.
Waga 148 g Gorszy niż 56 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Antracytowa czerń | Biały/srebrny
Wodoodporność -
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Micro-USB - 5 pin Micro-USB typ B
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3.5mm
Typ (rozmiar) karty SIM Nano SIM
Liczba kart SIM Dual-SIM

Telefon komórkowy bq Aquaris X5 32 GB ma wysokość 144.4 mm, szerokość 70.5 mm i grubość 7.5 mm. Waga telefonu to 148 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ bq Aquaris X5 32 GB
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 5" Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 1280 x 720 pikseli Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Format rozdzielczości wyświetlacza HD
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 294 ppi Gorszy niż 73 % ocenionych telefonów.
Szkło ochronne Dragontrail (szkło odporne na zarysowania)

Rozmiar wyświetlacza to 5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wyświetlacze LCD schodzą obecnie na dalszy plan. Wynika to głównie z wyższego zużycia energii. Dodatkowo ich wadą jest niższy kontrast kolorów, co może się odbić na przykład na powstałych zdjęciach. Z drugiej strony, telefony z wyświetlaczami LCD są z reguły tańsze od tych z technologią OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza bq Aquaris X5 32 GB to 1280 x 720 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 294 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR bq Aquaris X5 32 GB
Typ procesora (CPU) Qualcomm Snapdragon 412
Częstotliwość procesora 1.4 GHz Gorszy niż 51 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Rdzeń graficzny (GPU) Qualcomm ADRENO 306

bq Aquaris X5 32 GB jest wyposażona w Qualcomm Snapdragon 412. Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. bq Aquaris X5 32 GB osiąga Częstotliwość 1.4 GHz.

Procesor zawiera również akcelerator graficzny Qualcomm ADRENO 306.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ bq Aquaris X5 32 GB
RAM 2 GB Lepszy niż 57 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Pamięć użytkownika 27.8 GB
Obsługiwane karty pamięci microSDHC - do 32 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 32 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie bq Aquaris X5 32 GB jest to 2 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY bq Aquaris X5 32 GB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 13 megapikseli Lepszy niż 80 % ocenionych telefonów.
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.0 Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Źródło światła aparatu Podwójna lampa błyskowa LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Przysłona obiektywu przedniego aparatu F/2.0 Lepszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)

Tylny aparat telefonu bq Aquaris X5 32 GB ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 13 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Przysłona głównego obiektu osiąga wartość F/2.0. Najlepsze telefony mają obiektyw z przysłoną do F/1.5, gdzie więcej światła przejdzie przez czujnik i zdjęcia będą wysokiej jakości nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Najczęściej jednak spotyka się obiektywy z przysłoną w okolicach F/1.8 do F/2.2. Im niższa liczba po ukośniku, tym lepsza jakość zdjęć.

Przedni aparat
Przedni aparat bq Aquaris X5 32 GB ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 5 megapikseli. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia. Główny obiektyw jest również wyposażony w F/2.0.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE bq Aquaris X5 32 GB
Pojemność baterii (rozmiar) 2900 mAh Lepszy niż 64 % ocenionych telefonów.
Technologia akumulatorów Polimer litowy

Wielkość baterii w bq Aquaris X5 32 GB to 2900 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA bq Aquaris X5 32 GB
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 5.1 (Lollipop)
Nawigacja GPS, GLONASS

bq Aquaris X5 32 GB obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 5.1 (Lollipop).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA bq Aquaris X5 32 GB
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 7, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA bq Aquaris X5 32 GB
Obsługiwane formaty audio WAV, WMA, AAC, AMR, MP3, FLAC, AC-3, OGG, MIDI, APE (Monkey's Audio), AWB
Obsługiwane formaty wideo MKV, FLV, AVI, MOV, 3GP, WebM
FUNKCJE bq Aquaris X5 32 GB
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, kompas cyfrowy, czujnik żyroskopowy, czujnik halla
Inne funkcje telefonu Podwójny mikrofon, dioda LED
POZOSTAŁE bq Aquaris X5 32 GB
Zawartość opakowania Kabel USB

Podobne telefony

Inne bq telefonów