Apple iPhone 4S 32 GB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
3.5", 960 x 640 pikseli
Przedni aparat
0,3 megapiksela
Główny aparat
8 megapikseli
System operacyjny
iOS 5
Pamięć
32 GB
RAM
512 MB
Procesor
Apple A5
Bateria
1432 mAh

Inne warianty:

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Apple iPhone 4S 32 GB w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszego telefonu dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Apple iPhone 4S 32 GB
Typ telefonu Smartfon
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 115 mm Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Szerokość 59 mm Gorszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Głębokość 9 mm Lepszy niż 63 % ocenionych telefonów.
Waga 140 g Lepszy niż 53 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Czarny | Biały
Materiał telefonu Stal nierdzewna, szkło
Wodoodporność -
SAR 0,99 W/kg (ciało), 0,99 W/kg (głowa)
Typ złącza Złącze dokujące - 30-pinowe złącze dokujące
Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon Apple iPhone 4S 32 GB ma wymiary 115 mm × 59 mm x 9 mm. Jego waga to 140 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Apple iPhone 4S 32 GB
Typ wyświetlacza wyświetlacz LCD
Technologia wyświetlania IPS
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 3.5" Gorszy niż 71 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 960 x 640 pikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 326 ppi Gorszy niż 66 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 98 % ocenionych telefonów.
Współczynnik kontrastu wyświetlacza 800:1
Funkcje wyświetlacza Szkło odporne na zarysowania, wyświetlacz Retina (326 ppi), podświetlany
Szkło ochronne Powłoka oleofobowa odporna na odciski palców, szkło odporne na zarysowania

Rozmiar wyświetlacza to 3.5" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami mają tę zaletę, że łatwiej jest je obsługiwać jedną ręką. Natomiast w porównaniu z telefonami z dużymi wyświetlaczami, zapewniają one niższe wrażenia z użytkowania. Jeśli jednak nie planujesz regularnie oglądać filmów lub grać w gry na swoim telefonie i chcesz tylko podstawowej funkcjonalności, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Wadą wyświetlaczy LCD jest stosunkowo niższy kontrast wyświetlanych kolorów, ponieważ technologia ta nie oddaje dobrze absolutnej czerni. Również z powodu większego zużycia energii, wyświetlacze LCD nie są już tak powszechne w telefonach. Mimo to, niektórzy producenci nadal wyposażają swoje telefony w technologię LCD. Jednak nowoczesne smartfony wykorzystują już technologię OLED. Zaletą telefonów LCD jest to, że są one zazwyczaj tańsze w budowie niż technologia OLED.

Rozdzielczość wyświetlacza Apple iPhone 4S 32 GB to 960 x 640 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Kolejnym ważnym faktorem, który będzie miał wpływ na ostateczny obraz jest drobność wyświetlacza. W przypadku tego modelu wartość dokładności to 326 ppi. W przypadku jakości wyświetlacza, im wyższa wartość, tym ostrzejszy będzie obraz. Przeciętnie wartość dokładności obrazu wynosi około 350-400 ppi. To za gwarantuje wystarczająco dobry i ostry obraz do normalnego użytkowania. Jednak najlepsze telefony dostępne obecnie na rynku mogą mieć wyświetlacz o grubości do 450 ppi lub wyższej.

Pokaż więcej
PROCESOR Apple iPhone 4S 32 GB
Typ procesora (CPU) Apple A5
Liczba rdzeni procesora Dwurdzeniowy Gorszy niż 90 % ocenionych telefonów.

Telefon Apple iPhone 4S 32 GB posiada procesor Apple A5. Liczba rdzeni procesora to 2. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Apple iPhone 4S 32 GB
RAM 512 MB Gorszy niż 78 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 32 GB Lepszy niż 62 % ocenionych telefonów.

Jednym z najważniejszych parametrów dla użytkowników jest często pojemność pamięci. Im jest ona większa, tym więcej aplikacji, zdjęć, filmów i innych plików może przechowywać Twój telefon. Ten telefon posiada 32 GB. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Obecnie na rynku zazwyczaj można znaleźć jeden model telefonu z kilkoma różnymi rozmiarami pamięci. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać to, co najbardziej mu odpowiada.

Wielkość pamięci RAM mówi nam jak silny jest telefon. Apple iPhone 4S 32 GB posiada pamięć 512 MB. Powszechnie dzisiaj można spotkać telefony z 6 do 8 GB pamięci RAM. Oznacza to, że telefon bez problemu poradzi sobie z normalną pracą oraz bardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Wyższe pamięci RAM rzędu 12 GB można znaleźć w najlepszych telefonach na rynku i są one idealne zwłaszcza dla pasjonatów gier. Z kolei pamięć operacyjna poniżej 4 GB to raczej domena telefonów z niższej półki i starszych modeli. Jednak nawet one znajdą swoich fanów wśród mniej wymagających użytkowników.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Apple iPhone 4S 32 GB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 8 megapikseli Lepszy niż 52 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika głównego aparatu BSI
Jasność obiektywu aparatu głównego F/2.4 Gorszy niż 89 % ocenionych telefonów.
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryb HDR Tryb Auto HDR
Tryby pracy aparatu Tryb krajobrazu/portretu
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Balans bieli Automatyczny
Źródło światła aparatu Światło LED
Rozdzielczość wideo 1920 x 1080 (1080p)
Funkcje aparatu fotograficznego (features) Automatyczna ekspozycja, stuknięcie w celu sterowania ekspozycją dla wideo lub zdjęć
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 0
Rozdzielczość przedniego aparatu 0,3 megapiksela Gorszy niż 95 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wideo 854 x 480 (480p)

Tylny aparat telefonu Apple iPhone 4S 32 GB ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 8 megapikseli. Jednak sama rozdzielczość nie musi przekładać się na dobre zdjęcie. Dlatego należy spojrzeć na inne parametry, takie jak luminancja czy rozmiar piksela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest przysłona, która w tym przypadku oznacza F/2.4 i określa, ile światła przechodzi przez matrycę. Najlepsze telefony mają przysłonę o wartości nawet F/1.5. Ale najczęściej dziś spotkasz się z F/1.8 do F/2.2. W tym przypadku im niższa liczba po ukośniku, tym wyższa jakość zdjęcia. Wiele osób skorzysta również z funkcji rozpoznawania twarzy. Dzieje się tak dlatego, że aparat może rozpoznać twarz osoby w kadrze i automatycznie ustawić na niej ostrość.

Przedni aparat
Jakość obiektywu osiąga poziom 0,3 megapiksela. Istnieją jednak inne czynniki niż rozdzielczość, które wpływają na ostateczną jakość zdjęć z przedniej kamery.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Apple iPhone 4S 32 GB
Pojemność baterii (rozmiar) 1432 mAh Gorszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Czas czuwania 200 godzin Gorszy niż 83 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 840 minut Lepszy niż 67 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Rozmowa (WCDMA): do 480 min
Rozmowa (GSM): do 840 min
Tryb czuwania: do 200 godz.
Ciągłe przeglądanie (WCDMA): do 6 godz.
Ciągłe przeglądanie (Wi-Fi): do 9 godz.
Odtwarzanie (wideo): do 10 godz.
Odtwarzanie (audio): do 40 godz.
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Apple iPhone 4S 32 GB to 1432 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia.

Standby Time dla tego telefonu to 200 godzin, i mówi nam, jak długo telefon wytrzyma na jednym ładowaniu, gdy nie będziesz go aktywnie używać. Apple iPhone 4S 32 GB wytrzymujena jednym ładowaniu orzy ciągłych rozmowach telefonicznych 840 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Apple iPhone 4S 32 GB
Technologia CDMA2000 1X / GSM / WCDMA (UMTS)
Generowanie sieci komórkowej 3G Gorszy niż 64 % ocenionych telefonów.
System operacyjny iOS 5
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Standardowa łączność 4G zastępuje obecnie 5G, ale nadal jest bardziej domeną najnowszych telefonów. Model Apple iPhone 4S 32 GB obsługuje połączenia 3G. Łączność 3G jest obecnie spotykana tylko w najstarszych telefonach. Systemem operacyjnym w tym modelu jest iOS 5.

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Apple iPhone 4S 32 GB
Transfer danych GPRS, EDGE, EV-DO, HSDPA, HSUPA
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM, 800 CDMA2000 1X, 1900 CDMA2000 1X
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Podstawowy pakiet obejmuje również Bluetooth 4.0. Dzięki temu można łatwo podłączyć na przykład bezprzewodowe słuchawki do telefonu, a także połączyć telefon z telewizorem, tabletem lub głośnikiem i innymi urządzeniami.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Apple iPhone 4S 32 GB
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, AIFF, PCM, Audible, MP3, Apple Lossless, AAC-LC, HE-AAC, Audible AAX, Audible AAX+
Obsługiwane formaty wideo AVI, MOV, M-JPEG, MPEG-4, H.264, M4V
FUNKCJE Apple iPhone 4S 32 GB
Funkcje telefonu Speakerphone, sterowanie głosem, timer połączeń, połączenie konferencyjne, wybieranie głosowe, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr, czujnik światła otoczenia, czujnik zbliżeniowy, 3-osiowy czujnik żyroskopowy, kompas cyfrowy
Polifoniczne dzwonki Tak
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Wielozadaniowość, FaceTime, regulowany limit głośności, bezprzewodowa transmisja strumieniowa AirPlay, bezprzewodowe drukowanie AirPrint
POZOSTAŁE Apple iPhone 4S 32 GB
Zawartość opakowania Stereofoniczny zestaw słuchawkowy z pilotem, kabel USB, zasilacz
Maksymalna temperatura pracy 35 °C
Minimalna temperatura pracy 0 °C
Zakres wilgotności roboczej 5 - 95% (bez kondensacji)

Podobne telefony

Inne Apple telefonów

Inne projekty: