Inne warianty:
Szczegółowa lista danych technicznych, specyfikacji, opinie i recenzji ekspertów Olympus E-510. Uzyskaj kompleksowe spojrzenie na wybrany aparat i sprawdź, czy jest to ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz również skorzystać z funkcji porównania, aby porównać je z innymi konkurencyjnymi aparatami cyfrowymi.
design i wymiary czujnik obiektyw ostrość wizjer ekspozycja i balans bieli wyświetlacz błysk wideografia / kamera pamięć bateria i ładowanie połączenia funkcje inne
| DESIGN I WYMIARY Olympus E-510 |
|---|
| Typ produktu | Aparat cyfrowy - lustrzanka z trybem Live View |
|---|---|
| Dołączony obiektyw | Tylko korpus |
| Wysokość | 9.2 cm |
| Szerokość | 13.6 cm |
| Głębokość | 6.8 cm |
| Waga | 460 g |
| CZUJNIK Olympus E-510 |
|---|
| Rozdzielczość czujnika | 10,0 megapikseli |
|---|---|
| Typ czujnika optycznego | Live MOS |
| Całkowita liczba pikseli | 10 900 000 pikseli |
| Efektywna rozdzielczość czujnika | 10 000 000 pikseli |
| Rozmiar czujnika optycznego | Cztery Trzecie (17,3 x 13,0 mm) |
| Redukcja kurzu czujnika | Tak |
| Cechy czujnika | Filtr fal naddźwiękowych (SWF) |
| Stabilizator obrazu | Optyczny (mechanizm przesuwania czujnika obrazu) |
| Wbudowany optyczny stabilizator obrazu | Tak |
| OBIEKTYW Olympus E-510 |
|---|
| Typ mocowania obiektywu | Four Thirds |
|---|
| OSTROŚĆ Olympus E-510 |
|---|
| Automatyczna regulacja ostrości | Detekcja fazy TTL |
|---|---|
| Liczba punktów (stref) autofokusa | 3 |
| WIZJER Olympus E-510 |
|---|
| Typ wizjera | Optyczny - lustro pentapryzmatyczne na poziomie oczu |
|---|---|
| Pokrycie pola wizjera optycznego | 95% |
| Powiększenie wizjera optycznego | 0.92x |
| Zakres korekcji dioptrii wizjera optycznego | -3 to +1 |
| Ramki wizjera | Ramka autofokusa |
| Informacje o wizjerze | Czas otwarcia migawki, kompensacja ekspozycji, blokada AE, zakończenie ładowania lampy błyskowej, przysłona, balans bieli, system pomiaru, tryb ekspozycji, stan akumulatora, tryb nagrywania, licznik pozostałych klatek, blokada AF |
| Pole widzenia Współczynnik kadrowania | 2 |
| EKSPOZYCJA I BALANS BIELI Olympus E-510 |
|---|
| ISO (maks.) | 1600 |
|---|---|
| Czułość na światło | ISO auto, ISO 100-1600 |
| Pomiar ekspozycji | Wielosegmentowe, ważone centralnie, punktowe |
| Strefy pomiaru ekspozycji | 49 |
| Tryby ekspozycji | Program, żarówka, automatyczny, ręczny, priorytet przysłony, priorytet migawki |
| Tryby bracketingu | Bracketing ostrości |
| Programy fotografowania | Krajobraz, tryb portretowy, makro, plaża/śnieg, portret nocny, portret krajobrazowy, dzieci, fajerwerki, panorama, scena nocna, tryb sportowy, zachód słońca, świeca, dokument, wysoka tonacja, niska tonacja, makro przyrodnicze |
| Efekty specjalne | Sepia, monotoniczny, filtr czerni i bieli czerwony, filtr czerni i bieli żółty, neutralny, żywy, fioletowy, niebieski, zielony, filtr czerni i bieli pomarańczowy, filtr czerni i bieli zielony, portret |
| Balans bieli | Niestandardowe, automatyczne, ustawienia wstępne |
| Wstępne ustawienia balansu bieli | Pochmurno, światło wolframowe, światło dzienne, cień, światło fluorescencyjne (chłodna biel), światło fluorescencyjne (światło dzienne), światło fluorescencyjne (ciepła biel), 2000K - 10000K |
| Maksymalny czas otwarcia migawki | 1/4000 sec |
| Minimalny czas otwarcia migawki | 8 min |
| Kompensacja ekspozycji | ±5 EV range, in 1/2 or 1/3 EV steps |
| Automatyczny bracketing ekspozycji | 3 steps in 1/3, 1/2 or 1 EV steps |
| Bracketing balansu bieli | Tak |
| Zakres ekspozycji | EV 1-20 (ISO 100) |
| WYŚWIETLACZ Olympus E-510 |
|---|
| Typ | 2.5" LCD display |
|---|---|
| Format wyświetlacza | 230 000 pikseli |
| Czynnik formatu wyświetlacza | Wbudowany |
| Funkcje wyświetlacza | Kontrola kontrastu, kontrola jasności wyświetlacza |
| BŁYSK Olympus E-510 |
|---|
| Błysk aparatu | Wyskakująca lampa błyskowa |
|---|---|
| Liczba przewodnia (m / ISO 100) | 12 |
| Tryby błysku | Tryb dopełniania, synchronizacja na tylnej kurtynie, powolna synchronizacja, tryb automatyczny, tryb wyłączenia lampy błyskowej, redukcja efektu czerwonych oczu |
| Redukcja efektu czerwonych oczu | Tak |
| Funkcje | Lampa doświetlająca AF, kompensacja błysku +/-, bracketing ekspozycji lampy błyskowej |
| WIDEOGRAFIA / KAMERA Olympus E-510 |
|---|
| Format zapisu obrazu | JPEG, RAW, RAW + JPEG |
|---|
| PAMIĘĆ Olympus E-510 |
|---|
| Gniazdo karty pamięci | CompactFlash Card, xD-Picture Card |
|---|---|
| Obsługiwane karty pamięci | CompactFlash, xD-Picture Card, Microdrive, xD-Picture Card Type H, xD-Picture Card Type M |
| Przechowywanie obrazów |
RAW 3648 x 2736 - 11 MB Super-fine JPEG 3648 x 2736 - 6.8 MB Normal JPEG 3648 x 2736 - 4.7 MB Super-fine JPEG 3200 x 2400 - 5.3 MB Fine JPEG 3200 x 2400 - 3.7 MB Normal JPEG 3200 x 2400 - 1.7 MB Basic JPEG 3200 x 2400 - 1.1 MB Super-fine JPEG 2560 x 1920 - 3.6 MB Fine JPEG 2560 x 1920 - 2.2 MB Normal JPEG 2560 x 1920 - 1.1 MB Basic JPEG 2560 x 1920 - 0.7 MB Super-fine JPEG 1600 x 1200 - 1.3 MB Fine JPEG 1600 x 1200 - 0.8 MB Normal JPEG 1600 x 1200 - 0.5 MB Basic JPEG 1600 x 1200 - 0.3 MB Super-fine JPEG 1280 x 960 - 0.8 MB Fine JPEG 1280 x 960 - 0.5 MB Normal JPEG 1280 x 960 - 0.3 MB Basic JPEG 1280 x 960 - 0.2 MB Super-fine JPEG 1024 x 768 - 0.5 MB Fine JPEG 1024 x 768 - 0.4 MB Normal JPEG 1024 x 768 - 0.2 MB Basic JPEG 1024 x 768 - 0.1 MB Super-fine JPEG 640 x 480 - 0.2 MB Fine JPEG 640 x 480 - 0.2 MB Normal JPEG 640 x 480 - 0.1 MB Basic JPEG 640 x 480 - 0.1 MB |
| BATERIA I ŁADOWANIE Olympus E-510 |
|---|
| Typ baterii | Olympus BLM-1 Akumulator litowo-jonowy |
|---|---|
| Szczegóły | Akumulator litowo-jonowy - 1500 mAh (w zestawie) |
| POŁĄCZENIA Olympus E-510 |
|---|
| Interfejs | Composite video/audio, USB 2.0 |
|---|---|
| Standard drukowania | Druk bezpośredni, obsługa DPOF, obsługa PictBridge, dopasowywanie obrazów PRINT |
| Zacisk lampy błyskowej | Hot shoe |
| Typ złącza |
USB Kompozytowe wyjście wideo Pilot zdalnego sterowania |
| FUNKCJE Olympus E-510 |
|---|
| Opóźnienie samowyzwalacza | 2sec, 12sec |
|---|---|
| Prędkość zdjęć seryjnych | 3 frames per second |
| Dodatkowe funkcje | Filtr kolorów podstawowych RGB, automatyczne oszczędzanie energii, cyfrowa redukcja szumów, przycisk podglądu głębi ostrości, regulacja ostrości, wyświetlanie histogramu, blokada AE, blokada AF, usuwanie efektu czerwonych oczu w aparacie, zmiana rozmiaru zdjęcia, regulacja nasycenia, tryb podglądu na żywo LCD, wyświetlanie punktu podświetlenia |
| INNE Olympus E-510 |
|---|
| Dołączone akcesoria | Pokrywa okularu, ładowarka baterii, osłona korpusu, pasek na ramię, kabel USB |
|---|---|
| Software | Drivers & Utilities, Olympus Master |
| Maksymalna temperatura pracy | 40 °C |
| Minimalna temperatura pracy | 0 °C |
Podobne aparaty cyfrowe
Inne aparaty Olympus