Sony MDR ZX310APL specyfikacja, test i opinie

Typ słuchawek
Full size (słuchawki nauszne)
Łoncznośc
Przewodowy
Charakterystyka częstotliwościowa
10 - 24000 Hz
Mikrofon
Na kablu

Kluczowe specyfikacje, dane techniczne, testy i pełne recenzje Sony MDR ZX310APL w jednym miejscu. Porównaj wybrany model z innymi alternatywami i zapewnij sobie solidną podstawę do podjęcia decyzji o wyborze najlepszych słuchawek dzięki naszemu kompleksowemu przeglądowi.

Sony MDR ZX310APL dane techniczne i specyfikacja

konstrukcja i wymiary jakość dźwięku mikrofon kontrola kable złącza

KONSTRUKCJA I WYMIARY Sony MDR ZX310APL
Typ produktu Słuchawki - przewodowe - jack 3,5 mm
Kolor Niebieski
Polecane użycie Elektronika przenośna

The Sony MDR ZX310APL to słuchawki przewodowe. W przypadku słuchawek do studia i profesjonalnych słuchawek dla DJ-ów połączenie przewodowe jest standardem i koniecznością. W tym przypadku połączenie za pomocą kabla zmniejsza opóźnienia w transmisji dźwięku i zapobiega niepożądanemu rozładowaniu baterii, jak miałoby to miejsce w przypadku słuchawek bezprzewodowych. To samo dotyczy de facto słuchawek do gier. W przypadku słuchawek do zwykłego słuchania muzyki, kabel jest już raczej przeszłością, choć nadal ma swoich fanów. Jednak opcja bezprzewodowa jest znacznie bardziej popularna w codziennym użytkowaniu w dzisiejszym świecie.

Ten rodzaj słuchawek ma design, który otacza całe ucho, aby poprawić izolację od zewnętrznego hałasu. W rezultacie zapewniają one doskonałą jakość słuchania bez zakłóceń. Jednak w przeciwieństwie do słuchawek nausznych, są one zazwyczaj cięższe i mniej odpowiednie do częstego noszenia. Chociaż są to słuchawki nauszne, które zwykle charakteryzują się masywną naturą, ten model można złożyć do bardziej kompaktowej formy. Dzięki temu łatwiej zmieścić je w plecaku lub torbie.

Pokaż więcej
JAKOŚĆ DŹWIĘKU Sony MDR ZX310APL
Forma słuchawek Full size (słuchawki nauszne)
Technologia słuchawek Dynamic
Składane Tak Lepsze niż 84 % ocenianych słuchawek.
Technologia łączności Przewodowy
Tryb wyjścia dźwięku Stereo
Charakterystyka częstotliwościowa 10 - 24000 Hz Lepsze niż 86 % ocenianych słuchawek.
Membran 30 mm Gorsze niż 79 % ocenianych słuchawek.
Ilość jednocześnie podłączonych urządzeń (Multipoint) Neodymowe

Na jakość dźwięku może wpływać wiele czynników. Jeśli chodzi o zakres częstotliwości, szerszy zakres pozwoli usłyszeć więcej szczegółów podczas sesji odsłuchowej. Należy jednak pamiętać, że zdolność postrzegania częstotliwości różni się w zależności od osoby. Przeciętna osoba jest w stanie usłyszeć częstotliwości w zakresie od 16 do 20 000 Hz. Dlatego producenci słuchawek zwykle koncentrują się na zakresie od 20 do 20 000 Hz. Jeśli mniejsze wartości są niższe, słuchawki są w stanie lepiej odtwarzać tony basowe, ponieważ reprezentują one częstotliwości do około 256 Hz. I odwrotnie, wartości od 2 048 Hz wzwyż to tony wysokie. Tak więc słuchawki z wysokim górnym limitem zapewnią znacznie dokładniejszą reprodukcję wysokich tonów. Słuchawki Sony MDR ZX310APL mają zakres częstotliwości 10 - 24000 Hz.

Słuchawki składają się z wielu różnych elementów, a jednym z najważniejszych jest membrana. Membrana przetwarza sygnał elektryczny w dźwięk, przez co jej jakość wpływa na ogólne wrażenia słuchowe. Istnieją trzy rodzaje membran: cienkie, średniej grubości i najgrubsze. Cienka membrana o grubości 6 mm szybko reaguje na wysokie częstotliwości, ale jest mniej wrażliwa na basy. Membrana o średniej grubości 10 mm zapewnia zrównoważony profil dźwiękowy, pozwalając cieszyć się zarówno basami, jak i wysokimi tonami. Grubsza membrana 20 mm jest bardziej wrażliwa na wyższe częstotliwości, ale ma gorszą charakterystykę basów. Te słuchawki są wyposażone w 30 mm.

Pokaż więcej
MIKROFON Sony MDR ZX310APL
Typ Na kablu

Sony MDR ZX310APL ma mikrofon wbudowany bezpośrednio na kablu.

Pokaż więcej
KONTROLA Sony MDR ZX310APL
Sterowanie Odbiór/końcówka
KABLE Sony MDR ZX310APL
Typ kabla Kabel słuchawkowy - 1,2 m
ZŁĄCZA Sony MDR ZX310APL
Typ złącza Słuchawki (mini-phone 3,5 mm 4-pole)

Podobne słuchawki

Inne słuchawki Sony

Inne projekty: