Samsung Galaxy Ace 4 8 GB specyfikacja, test i opinie

Wyświetlacz
4.3", 800 x 480 pikseli
Przedni aparat
0,3 megapiksela
Główny aparat
5 megapikseli
System operacyjny
Android 4.4 (KitKat)
Pamięć
8 GB
RAM
1 GB
Bateria
1900 mAh

Inne warianty:

Pełna specyfikacja techniczna, parametry, opinie ekspertów i recenzje Samsung Galaxy Ace 4 8 GB. Dowiedz się, jak wybrany telefon wypada na tle konkurencji i czy najlepiej spełnia Twoje oczekiwania dzięki funkcji porównania telefonów.

KONSTRUKCJA I WYMIARY Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Typ telefonu Smartfon
Oznaczenie modelu przez producenta SM-G357FZ
Sterowanie Dotykowy
Wysokość 121.4 mm Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Szerokość 62.9 mm Gorszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Głębokość 11 mm Gorszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Waga 130.3 g Lepszy niż 59 % ocenionych telefonów.
Kolor telefonu Iris charcoal | Szary | Biały
Wodoodporność -
SAR 0,67 W/kg (ciało), 0,64 W/kg (głowa)
Zintegrowane komponenty Radio FM
Typ złącza Gniazdo słuchawkowe - mini-telefon 3,5 mm
USB - 5 pin Micro-USB typ B
Typ (rozmiar) karty SIM Micro SIM

Telefon komórkowy Samsung Galaxy Ace 4 8 GB ma wysokość 121.4 mm, szerokość 62.9 mm i grubość 11 mm. Waga telefonu to 130.3 g.

Pokaż więcej
WYŚWIETLACZ Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Typ wyświetlacza Wyświetlacz OLED
Technologia wyświetlania Super AMOLED
Przekątna wyświetlacza (rozmiar) 4.3" Gorszy niż 61 % ocenionych telefonów.
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli Gorszy niż 54 % ocenionych telefonów.
Zagęszczenie pixeli na wyświetlaczu 233 ppi Gorszy niż 91 % ocenionych telefonów.
Głębia kolorów wyświetlacza 16,7 mln kolorów Lepszy niż 99 % ocenionych telefonów.

Rozmiar wyświetlacza to 4.3" cali. Telefony z mniejszymi wyświetlaczami są łatwiejsze w obsłudze jedną ręką. Jednak doświadczenie jest mniej przyjemne w porównaniu do telefonów z dużymi wyświetlaczami. Ale jeśli kupujesz telefon do podstawowego użytku i nie chcesz wysokiej jakości gier lub dużego ekranu do oglądania filmów, ten rozmiar jest dla Ciebie wystarczająco dobry. Dzięki technologii OLED wyświetlacz oferuje wierniejsze wyświetlanie kolorów, zwłaszcza czerni. Uzyskany w ten sposób kontrast jest znacznie wyższy, a kolory wydają się bardziej żywe. Technologia OLED jest obecnie częścią większości smartfonów, podczas gdy wyświetlacze LCD odchodzą do przeszłości w telefonach komórkowych. Wyświetlacze OLED mają również niższe zużycie energii w porównaniu do technologii LCD.

Rozdzielczość wyświetlacza Samsung Galaxy Ace 4 8 GB to 800 x 480 pikseli. Wyższa rozdzielczość wyświetlacza jest warunkiem uzyskania ostrzejszego obrazu. Standardem dla telefonów średniej klasy jest dziś rozdzielczość Full HD, czyli 1920 × 1080 px. Tańsze telefony, które zazwyczaj mają mniejszą przekątną, mają rozdzielczość HD 1280 × 720 px. Mniejsze rozdzielczości można znaleźć tylko w starszych modelach. Z kolei najlepsze telefony mają rozdzielczość 4K, czyli 3840 × 2160 px. Gęstość pikseli na wyświetlaczu to 233 ppi i jest kolejnym, obok rozdzielczości, istotnym faktorem wpływającym na ostrość obrazu. Im wyższa jakość, tym ostrzejszy obraz. Średnia jakość wynosi obecnie około 350-400 ppi, co gwarantuje drobny i wystarczająco ostry obraz. Najdrobniejsze wyświetlacze nowoczesnych telefonów osiągają 450 ppi i więcej.

Pokaż więcej
PROCESOR Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Częstotliwość procesora 1.2 GHz Gorszy niż 65 % ocenionych telefonów.
Liczba rdzeni procesora Czterordzeniowy Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.

Liczba rdzeni procesora to 4. To właśnie liczba rdzeni odgrywa ważną rolę w ocenie wydajności telefonu, ponieważ jest ona odpowiedzialna za operacje obliczeniowe. Smartfony już powszechnie mają liczbę rdzeni od około 4 do 8. Procesory wielordzeniowe mogą działać lepiej i skracać czas przetwarzania żądania do minimum, co przekłada się na reakcję telefonu, na przykład w szybkości otwierania aplikacji. Częstotliwość procesora wskazuje, ile instrukcji telefon może przetworzyć w ciągu 1 sekundy. Im wyższa częstotliwość, tym lepsza wydajność. Standardowy zakres częstotliwości procesora wynosi dziś od 1,8 GHz do 2,8 GHz. Samsung Galaxy Ace 4 8 GB osiąga Częstotliwość 1.2 GHz.

Pokaż więcej
PAMIĘĆ Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
RAM 1 GB Gorszy niż 60 % ocenionych telefonów.
Pamięć wewnętrzna (internal storage) 8 GB Gorszy niż 71 % ocenionych telefonów.
Obsługiwane karty pamięci microSDHC, microSDXC - do 64 GB

Pojemność pamięci wewnętrznej telefonu to 8 GB. Na przykład, rozmiar pamięci wewnętrznej określa, ile zdjęć, piosenek, filmów lub aplikacji można mieć w telefonie. Ta pojemność pamięci jest idealna dla osób posiadających w telefonie kilka podstawowych aplikacji i kilkadziesiąt zdjęć. Jeśli nie używasz telefonu do gier lub nie potrzebujesz przechowywać zdjęć w wysokiej rozdzielczości, ten rozmiar jest wystarczający. Jednak tak małej pojemności raczej nie spotkasz w nowych smartfonach. Standardowa pamięć to dziś około 64 i 128 GB. Najlepsze telefony mają pamięć wewnętrzną o pojemności 256 GB lub więcej. Większość producentów smartfonów oferuje obecnie modele z różną wielkością pamięci, aby dopasować je do każdego użytkownika.

Dodatkową opcją zwiększenia przestrzeni dyskowej w tym modelu jest włożenie karty pamięci.

Pamięć RAM w telefonie Samsung Galaxy Ace 4 8 GB jest to 1 GB. Najsilniejsze telefony posiadają obecnie pamięć operacyjną o pojemności 12 GB lub więcej, co jest szczególnie przydatne dla wymagających użytkowników, takich jak miłośnicy gier komputerowych. Zazwyczaj jednak telefony mają obecnie od 6 do 8 GB pamięci RAM, co oznacza, że telefon radzi sobie z normalną pracą i bardziej wymagającymi aplikacjami po prostu dobrze. Pamięć RAM mniejsza niż 4 GB występuje w modelach z niższej półki lub starszych i nadaje się dla użytkowników, którzy nie korzystają z wymagających aplikacji i raczej używają telefonu do podstawowych funkcji.

Pokaż więcej
APARAT FOTOGRAFICZNY Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
TYLNY APARAT
Liczba obiektywów tylnego aparatu 1
Rozdzielczość głównego aparatu 5 megapikseli Gorszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Typ czujnika głównego aparatu CMOS
Ostrość głównego aparatu Automatyczny
Tryby pracy aparatu Zdjęcia panoramiczne
Rozpoznawanie twarzy Wykrywanie twarzy, wykrywanie uśmiechu Lepszy niż 79 % ocenionych telefonów.
Źródło światła aparatu Lampa błyskowa
Rozdzielczość wideo 1280 x 720 (720p)
PRZEDNI APARAT
Liczba obiektywów przedniego aparatu 1
Rozdzielczość przedniego aparatu 0,3 megapiksela Gorszy niż 95 % ocenionych telefonów.

Tylny aparat telefonu Samsung Galaxy Ace 4 8 GB ma tylko jeden obiektyw. Jeden obiektyw jest bardziej typowy dla starszych telefonów lub telefonów z niższej półki z aparatami niższej jakości. Tylne aparaty w nowoczesnych telefonach są dziś zazwyczaj wyposażone w dwa, trzy, a czasem nawet pięć obiektywów tylnej kamery. Rozdzielczość głównego obiektywu to 5 megapikseli. Wyższa rozdzielczość nie musi oznaczać super wysokiej jakości zdjęć. Zależy ona na przykład od wielkości piksela, ale także od innych czynników Niektórzy użytkownicy docenią także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której aparat rozpoznaje twarz osoby znajdującej się w kadrze i automatycznie ustawia na nią ostrość.

Przedni aparat
Przedni aparat Samsung Galaxy Ace 4 8 GB ma jeden obiektyw. Taka liczba obiektywów jest standardem w większości dzisiejszych smartfonów. Rozdzielczość przedniego obiektywu osiąga wartość 0,3 megapiksela. Ponownie należy zauważyć, że rozdzielczość jest tylko jednym z kilku innych ważnych czynników wpływających na wynikową jakość zdjęcia.

Pokaż więcej
BATERIA I ŁADOWANIE Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Pojemność baterii (rozmiar) 1900 mAh Gorszy niż 55 % ocenionych telefonów.
Czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń 660 minut Lepszy niż 58 % ocenionych telefonów.
Szczegółowe informacje na temat żywotności baterii Aktywne korzystanie z Internetu (WCDMA): do 9 godzin
Aktywne korzystanie z Internetu (LTE): do 9 godzin
Aktywne korzystanie z Internetu (Wi-Fi): do 12 godzin
Odtwarzanie (wideo): do 11 godzin
Odtwarzanie (muzyka): do 53 godzin
Rozmowa (WCDMA): do 660 minut
Technologia akumulatorów Litowo-jonowy

Wielkość baterii w Samsung Galaxy Ace 4 8 GB to 1900 mAh. Rozmiar wyświetlacza, wydajność procesora, wykorzystanie funkcji danych i oczywiście intensywność korzystania z telefonu w ogóle mają znaczący wpływ na wytrzymałość baterii. Standardem dla większości smartfonów jest dziś pojemność baterii wynosząca około 4500 do 5000 mAH. Telefony z taką wielkością baterii zazwyczaj gwarantują żywotność telefonu na poziomie co najmniej 1 dnia. Starsze lub tańsze modele smartfonów mogą wtedy osiągać pojemność baterii zazwyczaj około 2500 mAH i poniżej. Przy takiej pojemności może się okazać, że przy intensywnym korzystaniu z telefonu konieczne będzie jego doładowanie w ciągu dnia. Talk Time, czyli czas pracy na baterii podczas wykonywania połączeń, oznacza czas, przez jaki telefon będzie działał po pełnym naładowaniu, jeśli stale prowadzisz rozmowy. W przypadku Samsung Galaxy Ace 4 8 GB jest to 660 minut.

Pokaż więcej
TECHNOLOGIA Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Technologia WCDMA (UMTS) / GSM
Generowanie sieci komórkowej 4G Lepszy niż 91 % ocenionych telefonów.
System operacyjny Android 4.4 (KitKat)
Interfejs użytkownika Samsung TouchWiz
Nawigacja A-GPS, GLONASS

Samsung Galaxy Ace 4 8 GB obsługuje 4G. Łączność 5G, która powoli wypiera standardową łączność 4G, to wciąż raczej domena najnowszych telefonów. System operacyjny w tym przypadku to Android 4.4 (KitKat).

Pokaż więcej
KOMUNIKACJA Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Transfer danych GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE
Technologia połączeń 2G 850 GSM, 900 GSM, 1800 GSM, 1900 GSM
Technologia połączeń 4G LTE Band 1, Band 3, Band 7, Band 8, Band 20
Częstotliwość połączenia 4G LTE FDD 2100, FDD 1800+, FDD 2600, FDD 900, FDD 800 DD
Interfejs bezprzewodowy IEEE 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth 4.0
Profile Bluetooth HFP, HSP, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, HID, SAP, PBAP, MAP, HOGP
NFC Tak Lepszy niż 68 % ocenionych telefonów.
Funkcje komunikacyjne Mobilny klient poczty elektronicznej, przeglądarka internetowa
Usługi w zakresie przesyłania wiadomości SMS, MMS

Fani nowoczesnych technologii docenią funkcję NFC, która umożliwia między innymi zbliżeniowe płatności telefonem komórkowym, ale znajduje też inne zastosowania w łączności, jak na przykład odblokowywanie drzwi czy ładowanie menu w restauracjach za pomocą tagu NFC. Do podstawowych standardów łączności należy Bluetooth 4.0, który zapewnia łatwą bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami, takimi jak słuchawki, tablety, głośniki czy smartwatche.

Pokaż więcej
MULTIMEDIA Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Obsługiwane formaty audio WAV, AAC, AMR, MP3, FLAC, XMF, OGG, MIDI, M4A
Obsługiwane formaty wideo MKV, MPEG-4, 3GP, M4V, WebM
FUNKCJE Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Funkcje telefonu Głośnik, timer połączeń, połączenie konferencyjne, alarm wibracyjny
Czujniki Akcelerometr
Podstawowe funkcje organizacyjne Kalendarz, synchronizacja z PC, kalkulator, przypomnienie, budzik
Inne funkcje telefonu Wielozadaniowość
POZOSTAŁE Samsung Galaxy Ace 4 8 GB
Zawartość opakowania Zasilacz
Karta pamięci 8 GB

Podobne telefony

Inne Samsung telefonów